Witaj na naszej stronie.    

  Menu główne
· Informacje Ogólne
· Aktualności
· Archiwum
· Władze Oddziału
· Koła
· O nas w "Chemiku"
· Statut Stowarzyszenia
· Deklaracja członkowska
· Galeria FOTO
· Paliwa i Surowce
  Chemiczne w Oświęcimiu

· Pomoc Koleżeńska
· Uprawnienia Energetyczne
· Linki
· Kontakt
   
  Zofia i Mikołaj Pazizin

Zofia (Sofijka) Pazizin

Jest uczennicą 10 klasy szkoły w Tarnopolu. Oprócz zajęć sportowych z rówieśnikami, lekturą książek lubi fantazje artystyczne. Rozwija swoją wyobraźnię i talent artystyczny. Maluje prawie codziennie od drugiego roku życia.
Najlepsze jej prace zostały nagrodzone dyplomami na międzynarodowych festiwalach twórczości dziecięcej 'Cudowna książka - 1997' (Dnipropietrowsk), 'Białocerkiewna jaskółka - 2001' (Biała Cerkiew), 'Podwodne fantazje - 2002' (Donieck), oraz na międzynarodowych konkursach 'Lot w ciszy - 2002' (Fiodosja Krym), 'Polsko jaką ciebie widzę, Polsko jaką ciebie znam - 2002' (Kraków). W Macedonii na konkursie 'MAL BITOLSKI MONMARTR - 2000' młoda artystka zdobyła najwyższą nagrodę 'ZŁOTA PALETA'.

Mikołaj Pazizin

Urodził się w 1949r. w Eliście (Kałmucja). Studia artystyczno-graficzne ukończył na uniwersytecie w Krasnodarze (Rosja). Od 1975 roku mieszka i pracuje w Tarnopolu. Od 1984 roku jest członkiem Związku Artystów Ukrainy. Uprawia malarstwo oraz rysunek. Brał udział w wystawach na Ukrainie (Kijów, Lwów, Tarnopol, Czerniowce, Użgorod, Dnipropietrowsk, Zaporoże, Połtawa), w Rosji (Moskwa, Pienza, Krasnodar) oraz w Polsce (Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław). Miał 11 indywidualnych wystaw. Stypendysta Fundacji 'Janineum' w 1992 roku.