Witaj na naszej stronie.    

  Menu główne
· Informacje Ogólne
· Aktualności
· Archiwum
· Władze Oddziału
· Koła
· O nas w "Chemiku"
· Statut Stowarzyszenia
· Deklaracja członkowska
· Galeria FOTO
· Paliwa i Surowce
  Chemiczne w Oświęcimiu

· Pomoc Koleżeńska
· Uprawnienia Energetyczne
· Linki
· Kontakt
   
  Rajd Chemika

Jednym z ostatnich akcentów tegorocznego Dnia Chemika był Rajd Chemika zorganizowany przez SITChem. Rajd rozpoczął się w sobotę, 7 czerwca o godz.8.00.
Główna grupa uczestników rajdu trasę z Oświęcimia do Porąbki pokonała autokarem a następnie rozpoczęła wspinaczkę w kierunku Przełęczy Kocierskiej. Grupę prowadziło dwóch doświadczonych przewodników - Andrzej Rymarowicz i Mirosław Mikołajewicz. Druga grupa wyruszyła na trasę w Wielkiej Puszczy. Obydwie grupy, po forsownym marszu spotkały się w schronisku na Przełęczy Kocierskiej. Czekało tam, przygotowane przez kierownika rajdu - Eulalię (Grażynę) Grabowską, ognisko i przepyszna kiełbasa. Zatem po trudach wędrówki, uczestnicy mogli się oddać słodkiemu, piknikowemu lenistwu, czemu sprzyjała wspaniała, słoneczna pogoda.
W rajdzie uczestniczyło ponad 40 osób, głównie w grupach rodzinnych, najmłodszy uczestnik rajdu - Małgosia - liczyła sobie lat 2. Najstarszych uczestników oczywiście nie było, seniorzy rajdu radością i pogodą ducha przebijali nastolatków. Na pamiątkę rajdu najmłodsi uczestnicy otrzymali piękne, granatowe czapeczki - prezent od Firmy Chemicznej Dwory S.A.
Rajd zakończył się powrotem do Oświęcimia, około godz. 17. Sądząc po nastrojach uczestników - za rok nie powinno być kłopotów z frekwencją.