Witaj na naszej stronie.    

  Menu główne
· Informacje Ogólne
· Aktualności
· Archiwum
· Władze Oddziału
· Koła
· O nas w "Chemiku"
· Statut Stowarzyszenia
· Deklaracja członkowska
· Galeria FOTO
· Paliwa i Surowce
  Chemiczne w Oświęcimiu

· Pomoc Koleżeńska
· Uprawnienia Energetyczne
· Linki
· Kontakt
   
  Seminaria
Seminarium z dnia 25.01.07

Jako stowarzyszenie naukowo-techniczne skupiające większość kadry technicznej F.Ch.Dwory oraz firm zlokalizowanych na terenie dawnych Zakładów Chemicznych Oświęcim jesteśmy żywotnie zainteresowani perspektywami technologicznego rozwoju naszego regionu. W związku z tym postanowiliśmy zorganizować cykl seminariów naukowo-technicznych dotyczących nowoczesnych technologii pozyskiwania surowców chemicznych, paliw i energii z węgla i surowców odnawialnych.

Podstawowym celem programu jest przedstawienie kompleksowych informacji przydatnych przy podejmowaniu decyzji o wdrażaniu nowoczesnych technologii pozyskiwania surowców chemicznych, paliw i energii na terenie Oświęcimia, ułatwienie nawiązania kontaktów technicznych i pozyskiwania partnerów biznesowych .

Seminarium inauguracyjne odbyło się w dniu 24.11.06 w Klubie Technika NOT (pisaliśmy o tym w grudniowym numerze Chemika).

Kolejne seminarium z planowanego cyklu odbyło się w dniu 25 stycznia, tym razem ze względu na znacznie większą ilość uczestników obrady przenieśliśmy do Oświęcimskiego Centrum Kultury. Obrady otworzył prezes Zarządu Oddziału SITPChem - Adam Tarniowy, natomiast słowo wstępne do zgromadzonych gości wygłosił pan Janusz Marszałek - Prezydent Miasta Oświęcim.


Seminarium z dnia 24.11.06

"Paliwa i surowce chemiczne w Oświęcimiu" - to nazwa programu naukowo-technicznego zainicjowanego i realizowanego przez Oświęcimski Oddział Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego. Jednym z podstawowych celów programu jest przedstawienie kompleksowych informacji dotyczących nowoczesnych technologii pozyskiwania surowców chemicznych, paliw i energii z węgla oraz surowców odnawialnych, ułatwienie nawiązania kontaktów technicznych i pozyskiwania partnerów biznesowych. Program adresowany jest do przedstawicieli zakładów przemysłowych, lokalnych władz samorządowych, oraz przedstawicieli firm zainteresowanych podjęciem współpracy i działań inwestycyjnych. Inauguracja programu było seminarium naukowo-techniczne pt. "Ekologiczne i ekonomiczne aspekty pozyskiwania surowców chemicznych, paliw i energii z węgla i bio-surowców", które odbyło się w dniu 24.11.06 w Klubie Technika NOT. Obrady otworzył prezes Zarządu Oddziału SITPChem - Adam Tarniowy, natomiast słowo wstępne do zgromadzonych gości wygłosił pan Rafał Darski - prezes Energetyki Dwory - generalnego sponsora seminarium.