Witaj na naszej stronie.    

  Menu główne
· Informacje Ogólne
· Aktualności
· Archiwum
· Władze Oddziału
· Koła
· O nas w "Chemiku"
· Statut Stowarzyszenia
· Deklaracja członkowska
· Galeria FOTO
· Paliwa i Surowce
  Chemiczne w Oświęcimiu

· Pomoc Koleżeńska
· Uprawnienia Energetyczne
· Linki
· Kontakt
   
  Aktualności: czerwiec 2003
20.06.2003r.
Seminarium szkoleniowe

W dniu 16 czerwca br. w Klubie Technika NOT w Oświęcimiu odbyło się seminarium szkoleniowe organizowane przez firmy: BPI-Poldham oraz MEDCOM.
W spotkaniu tym wzięło udział grono specjalistów branży elektrycznej z firm działających na terenie miasta i gminy Oświęcim (przede wszystkim Firmy Chemicznej Dwory SA oraz firm działających na jej terenie). Celem seminarium było rozszerzenie wiadomości w zakresie eksploatacji baterii prądu stałego oraz układów zasilania rezerwowego DC. Spotkanie zakończyło się bardzo ożywioną dyskusją na tematy poruszane podczas szkolenia.

Tematyka szkolenia:

 • Przedstawienie zakresu działalności firm BPI-Poldham oraz MEDCOM.
 • Omówienie układu bateria-prostownik w systemie napięcia gwarantowanego.
 • Baterie stacjonarne: konstrukcja i typy, parametry techniczne i eksplatacyjne, podział baterii i ich omówienie, konfiguracja baterii, typowe czynności eksploatacyjne.
 • Prostownik: konstrukcje - omówienie, wizualizacja danych, niezawodność, przesyłanie danych, współpraca prostownika z baterią, nadzór nad pracą baterii.
 • Dyskusja.15.06.2003r.
Rajd Chemika

Jednym z ostatnich akcentów tegorocznego Dnia Chemika był Rajd Chemika zorganizowany przez SITChem. Rajd rozpoczął się w sobotę, 7 czerwca o godz.8.00.
Główna grupa uczestników rajdu trasę z Oświęcimia do Porąbki pokonała autokarem a następnie rozpoczęła wspinaczkę w kierunku Przełęczy Kocierskiej. Grupę prowadziło dwóch doświadczonych przewodników - Andrzej Rymarowicz i Mirosław Mikołajewicz. Druga grupa wyruszyła na trasę w Wielkiej Puszczy. Obydwie grupy, po forsownym marszu spotkały się w schronisku na Przełęczy Kocierskiej. Czekało tam, przygotowane przez kierownika rajdu - Eulalię (Grażynę) Grabowską, ognisko i przepyszna kiełbasa. Zatem po trudach wędrówki, uczestnicy mogli się oddać słodkiemu, piknikowemu lenistwu, czemu sprzyjała wspaniała, słoneczna pogoda.


12.06.2003r.
Wernisaż wystawy malarstwa Mikołaja i Zofii Pazizin

We wtorek 10 czerwca 2003r. o godz. 1800 w Galerii Pryzmat mieszczącej się w Klubie Technika NOT przy ul. J.Sobieskiego 10 w Oświęcimiu odbył się wernisaż wystawy malarstwa Mikołaja i Zofii Pazizin. W miłej i przyjacielskiej atmosferze autorzy prezentowanych na wystawie obrazów opowiadali o swoich pasjach oraz planach na przyszłość.
Autorzy oraz Galeria Pryzmat serdecznie zapraszają do odwiedzenia Galerii Pryzmat do końca sierpnia br.


5.06.2003r.
Seminarium szkoleniowe

W dn.16.06.2003r. w godz 1100 - 1500 w Klubie Technika NOT przy ul. J.Sobieskiego 10 w Oświęcimiu odbędzie się seminarium szkoleniowe firm BPI-Poldham oraz MEDCOM. Serdecznie zapraszamy specjalistów branży elektrycznej zainteresowanych rozszerzeniem swoich wiadomości w zakresie prawidłowej eksploatacji baterii prądu stałego oraz układów zasilania rezerwowego do wzięcia udziału w seminarium.


2.06.2003r.
Seminarium z okazji Dnia Chemika

W dniu 30 maja odbyło się w Klubie Technika NOT w Oświęcimiu uroczyste seminarium zorganizowane przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego (SITPChem) z okazji Dnia Chemika.

Część naukową seminarium prowadzili wybitni eksperci w dziedzinie chemii:

 • prof. dr hab. inż. Władysław M.Rzymski z Instytutu Polimerów Politechniki Łódzkiej,
 • prof. dr hab. inż. Jan Pielichowski z Samodzielnej Katedry Chemii i Technologii Tworzyw Sztucznych Politechniki Krakowskiej,
 • prof. dr hab. inż. Jacek Kijeński z Instytutu Chemii Przemysłowej.
W seminarium uczestniczyło liczne grono honorowych gości, wśród nich:
 • Janusz Marszałek - prezydent miasta Oświęcim,
 • Józef Kała - starosta powiatu oświęcimskiego,
 • Członkowie Zarządu Firmy Chemicznej "Dwory" S.A. - Jarosław Koźlik i Józef Tusiński oraz Prezesi i Dyrektorzy firm i spółek działających na terenie Oświęcimia i związanych z przemysłem chemicznym.