Witaj na naszej stronie.    

  Menu główne
· Informacje Ogólne
· Aktualności
· Archiwum
· Władze Oddziału
· Koła
· O nas w "Chemiku"
· Statut Stowarzyszenia
· Deklaracja członkowska
· Galeria FOTO
· Paliwa i Surowce
  Chemiczne w Oświęcimiu

· Pomoc Koleżeńska
· Uprawnienia Energetyczne
· Linki
· Kontakt
   
  Aktualności: luty 2004
6.02.2004r.
Wernisaż prac Ireny Bulli

Dnia 3.02.2004r. w Galerii Pryzmat mieszczącej się w Klubie Technika odbył się wernisaż wystawy Ireny Bulli.
Otwarcia dokonał pan Ryszard Pocztowski, wieloletni opiekun Galerii Pryzmat. Przypomniał dorobek artystki, wprowadził uczestników wernisażu w subtelny świat sztuki. Zapoznania gości z tematyką prac dokonała sama artystka. Wyjawiła inspiracje i cele powstania obrazów prezentowanych w Galerii.
Po złożeniu gratulacji artystce i krótkiej dyskusji pani Irena osobiście wyrecytowała kilka swoich wierszy nie zapominając o przedstawieniu wiersza K. I. Gałczyńskiego, którym jest zafascynowana.
Artystka na stałe mieszkająca w Bielsku-Białej swoje prace w Oświęcimiu prezentowała po raz pierwszy.
Ulubiony temat prac pani Ireny to pełne kolorów pejzaże malowane pod wpływem zjawiskowych relacji światła i cienia.
Poza malarstwem artystka realizuje się również w małych formach poetyckich. Są to głównie liryki, fraszki, haiku. Dotychczas opublikowała : "Liryki" (1995r.), "Rok w błękicie" (1996r.), "Koncert na dwa serca"(1999r.), "Obłokom śpiewam" (2000r.) Należy do Stowarzyszenia Plastyków "Ondraszek" w Bielsku-Białej i RSTK "Na zamku" w Oświęcimiu.

Wernisaż wystawy malarskiej
Autor zdjęć: Robert Koziorowski
Wystawa malarstwa - Galeria Pryzmat
Autor zdjęć: Robert Koziorowski

Bogusław Brandys

4.02.2004r.
Spotkanie noworoczne Zarządu Oddziału SITPChem

Od wielu już lat Zarząd Oddziału SITPChem w Oświęcimiu organizuje na początku nowego roku spotkanie, w którym biorą udział działacze Stowarzyszenia oraz honorowy członek oświęcimskiego Oddziału - Zdzisław Ingielewicz. Nie inaczej było 2 lutego 2004r.
Podczas spotkania Adam Tarniowy, prezes Oddziału SITPChem w Oświęcimiu, podsumował ubiegłoroczną pracę Stowarzyszenia, które prężnie działa, nie ograniczając się do realizacji zadań stricte statutowych.
Do grona liczącego dziś blisko 350 członków oświęcimskiego Oddziału SIT, decyzją jego Zarządu podjętą w grudniu ubiegłego roku, dołączyła Marta Zaskórska, która aktualnie odbywa staż w naszej Firmie. Legitymację członkowską odebrała z rąk prezesa Dworów S.A.
Z kolei długoletnia, aktywna działaczka Stowarzyszenia - Eulalia Grabowska, pracownica OBRKiTW uhonorowana została srebrną odznaką NOT. Dla każdej z pań to duże wyróżnienie. Warto w tym miejscu dodać, że oświęcimskie Stowarzyszenie zdominowane jest przez mężczyzn, którzy stanowią blisko 80 proc. ogółu członków. Tym bardziej cieszy aktywność kobiet i zaangażowanie w działalność tej organizacji.
Udział w spotkaniu honorowego gościa - Zdzisława Ingielewicza sprawił, że uczestnicy uzyskali wiele informacji na temat obecnej sytuacji Firmy i jej przyszłości związanej z wyłonieniem inwestora. Sympatyczna atmosfera pozwoliła na swobodną wymianę myśli i poglądów nie tylko w sprawach dotyczących Firmy, ale i innych, m.in. związanych z wejściem naszego kraju do Unii Europejskiej i towarzyszących temu obaw, nadziei i dylematów.
Miłym przerywnikiem udanego spotkania inżynierów i techników był występ regionalnego zespołu Magurzanie.

Autor zdjęć: Robert Koziorowski