Witaj na naszej stronie.    

  Menu główne
· Informacje Ogólne
· Aktualności
· Archiwum
· Władze Oddziału
· Koła
· O nas w "Chemiku"
· Statut Stowarzyszenia
· Deklaracja członkowska
· Galeria FOTO
· Paliwa i Surowce
  Chemiczne w Oświęcimiu

· Pomoc Koleżeńska
· Uprawnienia Energetyczne
· Linki
· Kontakt
   
  Aktualności: luty 2005
3.02.2005r.
Prezentacja firmy BH ZEG Sp. z o.o.

W dniu 1.02.2005 r. w Klubie Technika NOT przy ulicy Sobieskiego w Oświęcimiu odbyło się seminarium naukowo-techniczne zorganizowane przez SITPChem oraz Biuro Handlowe ZEG Sp. z o.o. Tychy. Tematyka seminarium spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony przedstawicieli Firmy Chemicznej Dwory S.A. oraz spółek z terenu Oświęcimia i okolic.
Spotkanie prowadził Prezes BH ZEG pan Lech Wierzbowski, który zapoznał uczestników z historią firmy i obecnym profilem działalności. Firma działająca obecnie głównie w branży energetycznej współpracuje z wieloma podmiotami gospodarczymi z kraju jak i zza granicy. Do najbardziej znaczących zaliczyć należy firmę TAVRIDA Electric z Rosji, światowego lidera w dziedzinie wyłączników próżniowych SN (w seminarium uczestniczył dyrektor naczelny moskiewskiego biura Tavrida Electric - Pan Siergiej Parfenenko).
Możliwości oferowanych urządzeń energetycznych prezentował pan Piotr Magner z BH ZEG. W prezentacji wykorzystano zarówno bogaty materiał filmowy jak i rzeczywiste urządzenia energetyczne - czyli wyłącznik próżniowy VCB oraz Reklozer KTR (dla niewtajemniczonych "reklozer" to samoczynny napowietrzny wyłącznik próżniowy). W seminarium uczestniczyło blisko 30 osób - z BP Prozach, Chemoserwisu Dwory, Energetyki Dwory, Beskidzkiej Energetyki oraz Firmy Chemicznej Dwory S.A, wśród nich Członek Zarządu ds. Produkcji i Techniki - prezes Józef Tusiński oraz Dyrektor Rejonu Energetycznego Kęty - Franciszek Lisowski.
W przerwach, tradycyjnie przy kawie, była okazja do wymiany doświadczeń i konkretnych, szczegółowych pytań.

Autor zdjęć: Bogusław Brandys

Bogusław Brandys, Adam Tarniowy