Witaj na naszej stronie.    

  Menu główne
· Informacje Ogólne
· Aktualności
· Archiwum
· Władze Oddziału
· Koła
· O nas w "Chemiku"
· Statut Stowarzyszenia
· Deklaracja członkowska
· Galeria FOTO
· Paliwa i Surowce
  Chemiczne w Oświęcimiu

· Pomoc Koleżeńska
· Uprawnienia Energetyczne
· Linki
· Kontakt
   
  Aktualności: kwiecień 2005
19.04.2005r.
Zaproszenie na I Wiosenny Turniej Tenisa Stołowego SITPChem

Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego Oddział Oświęcim zaprasza członków oraz sympatyków Stowarzyszenia na Turniej Tenisa Stołowego, który odbędzie się w dniu 8 maja 2005r. w Sali Gimnastycznej Miejskiego Gimnazjum nr 2 im. Łukasza Górnickiego w Oświęcimiu (ul. Olszewskiego 2a).

Program:
8.00 - 9.00 - Ostateczna weryfikacja listy uczestników
9.00 - Otwarcie turnieju
9.15 - 15.00 - Rozgrywki
15.30 - 16.00 - Zakończenie turnieju, wręczenie nagród i pucharów

Opłata za uczestnictwo w turnieju wynosi:

  • 2 zł/osoby - dla członków Stowarzyszenia
  • 5 zł/osoby - dla Sympatyków

Zgłoszenie uczestnictwa wraz z opłatą przyjmują:

  • Kol. Bogusław Brandys - tel. 847 30 50
  • Kol. Ryszard Pikul - tel. 847 35 70
Ostateczny termin zgłoszeń upływa z dniem 5.05.2005 r.
Uwaga: Każdy z uczestników turnieju powinien zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt oraz obuwie sportowe we własnym zakresie.


14.04.2005r.
Z wizytą w Dworach

W dniach 11-12.04 gościliśmy w Oświęcimiu najwyższe władze Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego (SITPChem). Zgodnie z decyzją Zarządu Głównego (ZG) raz w roku posiedzenie Prezydium ZG odbywa się w oddziałach terenowych. W poprzednich latach takie posiedzenia odbywały się w oddziałach w Płocku i Puławach. Dla przypomnienia (w końcu mało kto na co dzień czyta statut SITPChem) w skład Prezydium ZG wchodzą m.in. prezes - Jacek Kijeński (IChP Warszawa), wiceprezesi - Jerzy Kropiwnicki (IChN Gliwice), Józef Sas (INS Puławy), Ryszard Ścigała (ZAT Tarnów), sekretarz - Wiesław Werbliński (IChP Warszawa), skarbnik - Tadeusz Kochanek (PW - Wrocław), Jerzy Paprocki (MGiPPS-Warszawa), oraz przewodnicząca Komisji Rewizyjnej - Grażyna Król i Redaktor Naczelny Chemika (Gliwickiego - nie mylić z naszym kochanym czasopismem) - Anna Bieniecka. Wizyta "w terenie" była okazją do zapoznania się z funkcjonowaniem nowoczesnej firmy branży chemicznej. Goście mieli możliwość zwiedzenia Firmy oraz spotkania i rozmów z członkami Zarządu - Prezesem Zdzisławem Ingielewiczem oraz Józefem Tusińskim, Członkiem Zarządu ds. Produkcji i Techniki.
Robocze elementy wizyty to m.in. prezentacja bieżącej działalności Oddziału SITPChem w Oświęcimiu. W trakcie prezentacji podkreślone zostały sprzyjające warunki działalności Stowarzyszenia stworzone przez Firmę Chemiczną Dwory SA. Akcentem potwierdzającym zaangażowanie Zarządu Firmy w działalność stowarzyszeniową było uhonorowanie Józefa Tusińskiego Srebrną Odznaką NOT, aktu wręczenia dokonał prezes SITPChem - Jacek Kijeński.

Autorzy zdjęć: Ryszard Pikul, Tomasz Kapcia

Adam Tarniowy

13.04.2005r.
Ogólnopolski Konkurs Informatyczny Mikroprofesor 2005

W dniu 11 kwietnia 2005 odbył się w Powiatowym Zespole Nr 2 Szkół Ogólnokształcących, Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu finał Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego Mikroprofesor 2005.
Nasze Stowarzyszenie od wielu lat organizowało konkurs na najlepszą pracę dyplomową. Niestety w ramach reformy szkolnictwa prace dyplomowe w formie konkretnego, całościowego wykonanego dzieła czy zadania zaczynają znikać z naszych szkół. Zatem postanowiliśmy wesprzeć organizację w/w konkursu. W tym roku, ze względu na pewne niedoskonałości w przepływie informacji dosyć późno włączyliśmy się do organizacji konkursu, nie mniej jednak jak widać na tyle skutecznie, że zapracowaliśmy na poniżej prezentowany 'dokument'.


Adam Tarniowy