Witaj na naszej stronie.    

  Menu główne
· Informacje Ogólne
· Aktualności
· Archiwum
· Władze Oddziału
· Koła
· O nas w "Chemiku"
· Statut Stowarzyszenia
· Deklaracja członkowska
· Galeria FOTO
· Paliwa i Surowce
  Chemiczne w Oświęcimiu

· Pomoc Koleżeńska
· Uprawnienia Energetyczne
· Linki
· Kontakt
   
  Aktualności: Grudzień 2005
15.12.2005r.
Medal dla SITPChem

Miło nam zakomunikować iż nasze stowarzyszenie zostało uhonorowane jubileuszowym medalem z okazji 60-lecia Firmy Chemicznej "Dwory" S.A.
Uroczyste spotkanie z przedstawicielami uhonorowanych instytucji i zasłużonymi pracownikami odbyło się 2 grudnia w Klubie Technika NOT. Aktu wręczenia dokonał Członek Zarządu ds. Produkcji i Techniki - Józef Tusiński. W imieniu wszystkich członków SITPChem serdecznie dziękujemy za przyznane wyróżnienie i życzymy Firmie dalszych sukcesów w działaniu.

Zarząd Oddziału

05.12.2005r.
Panta rhei - wszystko płynie

 Autor tytułowego stwierdzenia, Heraklit z Efezu, zapewne nie przypuszczał, że nadejdą czasy, w których wszystko, co płynie, będzie musiało być zmierzone.
Właśnie zagadnieniom pomiaru wszystkiego, co płynie, poświęcone było seminarium techniczne, zorganizowane 1 grudnia przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego Oddział Oświęcim oraz firmę KROHNE Polska, w Klubie Technika NOT.
Tematem seminarium były metody pomiaru przepływu i poziomu mediów. Seminarium prowadził Witold Endraszka - Prezes Zarządu KROHNE Polska oraz Andrzej Iwanow - Regionalny Inżynier Sprzedaży na Polskę Południową; wsparcia technicznego udzielał szef marketingu - Bogdan Szutowski. Zaprezentowana została cała gama najnowszych rozwiązań technicznych w przepływomierzach i wskaźnikach poziomu cieczy. Do najciekawszych urządzeń zaliczyć można radarowe czujniki z rodziny OPTIVAWE i OPTIFLEX, które mogą mierzyć poziom zarówno cieczy, jak i granulatów, proszków, past, zawiesin oraz bezelektrodowe przepływomierze elektromagnetyczne OPTIFLUX przydatne do pomiaru przepływu 'trudnych' mediów, np. cieczy agresywnych chemicznie, cieczy wybuchowych, zawiesin czy szlamów.
Prezentacje uzupełniały pokazy krótkich filmów, które demonstrowały zasady działania urządzeń oraz przykłady ich praktycznych zastosowań. Zainteresowanych tematyką zapraszamy na stronę internetową www.krohne.pl lub prosimy o kontakt z Zarządem Oddziału SITPChem. Dysponujemy również kompletem materiałów szkoleniowych łącznie z filmami instruktażowymi.

W seminarium uczestniczyło blisko 20 osób z Firmy Chemicznej Dwory S.A., BP Prozach, OBR KiTW, Zakładu Automatyki i Pomiarów APROCHEM oraz Energetyki Dwory.

Adam Tarniowy