Witaj na naszej stronie.    

  Menu główne
· Informacje Ogólne
· Aktualności
· Archiwum
· Władze Oddziału
· Koła
· O nas w "Chemiku"
· Statut Stowarzyszenia
· Deklaracja członkowska
· Galeria FOTO
· Paliwa i Surowce
  Chemiczne w Oświęcimiu

· Pomoc Koleżeńska
· Uprawnienia Energetyczne
· Linki
· Kontakt
   
  Aktualności: Marzec 2006
18.03.2006r.
\"Miarka za miarkę\"

17 marca 2006 roku grupa członków SITPChem miała przyjemność obejrzeć wystawianą w krakowskim Teatrze im. Juliusza Słowackiego sztukę Williama Shakespeare'a "Miarka za miarkę". Spektakl wyreżyserowała znana z niekonwencjonalnych inscenizacji szekspirowskich dramatów Helena Kaut-Howson.
I tym razem widzowie zostali zaskoczeni interpretacją klasycznego dramatu - bohaterowie pojawili się na niemal pustej scenie w strojach zdecydowanie współczesnych, co podkreślało jeszcze ponadczasowy charakter sztuki brytyjskiego mistrza sceny. Wystąpili m.in. znany nam już z roli Wacława w "Zemście" Andrzej Młynarczyk, występujący w serialu "Na dobre i na złe" Radosław Krzyżowski i pochodzący z Oświęcimia Grzegorz Łukawski.
Zachwyceni spektaklem widzowie w wyśmienitych nastrojach powrócili do domów, licząc, że kolejne wyjazdy będą równie udane.

Bogusław Brandys

12.03.2006r.
Zbliża się Walny Zjazd Oddziału

Rok 2006 jest rokiem wyborów nowych władz Stowarzyszenia. Pierwsza połowa roku to wybory w oddziałach i kołach. Na jesieni odbędzie się Walny Zjazd Stowarzyszenia.
Zgodnie z ustaleniami Zarządu Głównego do końca marca powinny się odbyć zebrania we wszystkich kołach. W naszym Oddziale mamy ich obecnie 16-cie. Zarząd Oddziału już w grudniu ub. roku opracował i zatwierdził regulamin Walnych Zebrań Kół. Wszyscy przewodniczący otrzymali go razem z informacją, kto z ramienia Zarządu Oddziału odpowiedzialny jest za przeprowadzenie walnych zebrań w poszczególnych kołach. Wszystkich członków SITPChem zachęcamy do uczestnictwa w zebraniach, wybierania nowych zarządów kół oraz delegatów na Walny Zjazd Oddziału.
Przypominamy, że czynne i bierne prawo wyborcze to jedno z podstawowych praw statutowych każdego członka naszego stowarzyszenia.

Życzymy owocnych debat.

Zarząd Oddziału

10.03.2006r.
Możesz pomóc dzieciom niepełnosprawnym

Szanowne Koleżanki i Koledzy
Nasza działalność stowarzyszeniowa jest ukierunkowana przede wszystkim na szerzenie kultury i wiedzy technicznej oraz szeroko rozumianą integrację zawodową i społeczną.

Nie mniej jednak jako awangarda społeczności technicznej winniśmy być również otwarci na potrzeby naszych lokalnych społeczności.
Ustawodawca stworzył możliwość przekazania kwoty 1% z naszych podatków na rzecz organizacji pożytku publicznego. Być może w przyszłości również nasze Stowarzyszenie będzie organizacją pożytku publicznego - i wtedy będziemy mieli możliwość dodatkowego wspierania naszej działalności.
Dziś takiej możliwości nie mamy - ale sądzę, że szkoda marnować okazję do zrobienia czegoś pożytecznego.
Niedawno skontaktowali się z nami przedstawiciele organizacji zajmującej się w Oświęcimiu poprawą jakości życia dzieci niepełnosprawnych i ich rodzin.
Zapewne wielu z Was zna Ośrodek Rehabilitacyjno-Terapeutyczny przy ul. Słowackiego 1a - tam Stowarzyszenie Ziemi Oświęcimskiej na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych prowadzi swoją działalność. Dzięki tej działalności dzieci i ich rodzice mają szansę na powrót do w miarę normalnego życia.

Myślę, że Ci z nas, którzy jeszcze nie rozliczyli się z Fiskusem mają okazję zapracować na uśmiech dziecka - a to jedna z piękniejszych nagród.

Informacje o działalności Stowarzyszenia Ziemi Oświęcimskiej na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych można uzyskać w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Słowackiego 1a, telefon: (033) 842 36 43.
Dla zainteresowanych podajemy nr konta Stowarzyszenia:
Bank Spółdzielczy w Oświęcimiu, ul. Kościelna, konto nr: 37 8123 0000 0010 3899 2000 0010.
Wpłaty na rzecz niepełnosprawnych dzieci w siedzibie Banku Spółdzielczego oraz w jego filiach (PUP Oświęcim, Chełmek, Osiek, Polanka Wielka) są zwolnione z opłat.

Adam Tarniowy
Prezes ZO SITPChem

08.03.2006r.
Spotkanie Techniczne z firmą Energo-Complex

W dniu 7.03.2006r. w Klubie Technika NOT przy ulicy Sobieskiego w Oświęcimiu odbyła się prezentacja firmy Energo-Complex z Chorzowa. Prezentacja spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony przedstawicieli Firmy Chemicznej Dwory S.A. oraz spółek z terenu Oświęcimia i okolic.
Uczestników spotkania powitał Prezes Zarządu Oddziału SITPChem Oświęcim kol. Adam Tarniowy.
Spotkanie prowadzili przedstawiciele firmy Energo-Complex - Pan Marek Szrot (Prezes Zarządu) oraz Pan Janusz Płowucha (V-ce Prezes), którzy zapoznali uczestników z historią firmy oraz obecnym profilem działalności.
Prowadzona przez nich firma zajmuje się diagnostyką i modernizacją transformatorów mocy. W swoich metodach działania wykorzystuje najnowsze osiągnięcia nauki i techniki.
Przedstawiony zakres działalności firmy Energo-Complex wywołał ożywioną dyskusję wśród uczestników prezentacji.

Bogusław Brandys