Witaj na naszej stronie.    

  Menu główne
· Informacje Ogólne
· Aktualności
· Archiwum
· Władze Oddziału
· Koła
· O nas w "Chemiku"
· Statut Stowarzyszenia
· Deklaracja członkowska
· Galeria FOTO
· Paliwa i Surowce
  Chemiczne w Oświęcimiu

· Pomoc Koleżeńska
· Uprawnienia Energetyczne
· Linki
· Kontakt
   
  Aktualności: Wrzesień 2006
26.09.2006r.
Pożegnanie lata w SITPChem

W ostatni dzień kalendarzowego lata, czyli 22 września, odbyło się plenerowe spotkanie członków i sympatyków SITPChem. W programie imprezy przewidziano mecz piłki nożnej pomiędzy reprezentacją Koła Energetyków (przy Energetyce Dwory), a reprezentacją "Reszty Świata" - czyli w tym wypadku reprezentacją pozostałych kół (a jest ich 16) oraz spotkanie integracyjne przy ognisku.
Spotkanie odbyło się na terenach LKS "Zaborzanka". Mecz piłki nożnej drużyna "Energetyków" musiała rozegrać pomiędzy sobą - niestety nie było chętnych do zmierzenia się z doborową, zaprawioną w bojach, reprezentacją. Natomiast do spotkania przy ognisku chętnych już nie brakowało. Mistrzem ceremonii kulinarnej był pan Jan Techmański, który pilnował aby wszystkie specjały osiągały odpowiednią temperaturę oraz stopień zarumienienia ale przede wszystkim nadzorował kocioł z prażonym - główną atrakcja wieczoru. Pomimo dość silnego wiatru, który chwilami poważnie utrudniał właściwe nagrzanie kotła, około godziny 18.30 nastąpiło uroczyste otwarcie kotła i dzielenie prażonego.
W pracach organizacyjnych uczestniczyło wielu naszych członków, szczególnie zaangażowani byli inicjatorzy spotkania, koledzy z Koła Energetyków przy ED. Nad całością organizacji i przebiegu imprezy czuwali Ireneusz Góralczyk i Tadeusz Rusin.
W imprezie uczestniczyło ponad 80 osób - myślę, ze każdy z przyjemnością będzie wspominał wspólnie spędzony czas, tradycyjnie krótką fotogalerię imprezy, autorstwa Roberta Koziorowskiego można znaleźć na naszej stronie internetowej.

Adam Tarniowy

25.09.2006r.
ENERGETAB 2006

'ENERGETAB', organizowane w Bielsku- Białej, to największe targi w branży elektroenergetycznej w Polsce. Wśród odwiedzających 'ENERGETAB' 2006 (zresztą podobnie jak w latach ubiegłych) nie zabrakło członków i sympatyków oświęcimskiego oddziału SITPchem.
I w tym miejscu wielkie podziękowania należą się prezesowi Energetyki Dwory - Panu Rafałowi Darskiemu, którego wsparcie umożliwiło kołu SITPChem przy Energetyce Dwory zorganizowanie wyjazdu.
Z wielkim zainteresowaniem, wielokrotnie prowadząc gorące dyskusje z wystawcami, nasi 'SIT-owcy' pilnie przyglądali się prezentowanym urządzeniom, aparatom, a także technologiom... słowem - wszystkiemu, co służy do wytwarzania, przesyłania i dystrybucji energii.
Z pewnością nawiązane kontakty będą procentowały co najmniej do przyszłorocznych targów. Okazją do podzielenia się wrażeniami z kolegami było spotkanie integracyjne w schronisku 'Pod Dębowcem'.

Grzegorz Saratowicz
Koło SITPChem przy Energetyce Dwory