Witaj na naszej stronie.    

  Menu główne
· Informacje Ogólne
· Aktualności
· Archiwum
· Władze Oddziału
· Koła
· O nas w "Chemiku"
· Statut Stowarzyszenia
· Deklaracja członkowska
· Galeria FOTO
· Paliwa i Surowce
  Chemiczne w Oświęcimiu

· Pomoc Koleżeńska
· Uprawnienia Energetyczne
· Linki
· Kontakt
   
  Aktualności: Październik 2006
21.10.2006r.
\'Puławy\' w Oświęcimiu

Oczywiście chwilowo nikt geografii Polski zmieniał nie będzie, tudzież nie chodzi tu o jakąś wyprawę krzyżową - tak roboczo mówiliśmy o wizycie koleżanek i kolegów z Oddziału SITPChem w Puławach. Wizyta miała miejsce 13 października (trzynastego w piątek - jak widać nie wszyscy są przesądni).
Rozpoczęliśmy od krótkiego spotkania w Klubie Technika NOT - była to okazja do zaprezentowania działalności obydwu oddziałów, rozmowy o problemach związanych z działalnością oraz wymiany doświadczeń w rozwiązywaniu tych problemów. Niestety czasy, w których Stowarzyszenie nie musiało martwić się o ekonomiczne podstawy działalności minęły bezpowrotnie - na dziś troska o pozyskiwanie środków na działalność statutową stała się priorytetowa niemal dla wszystkich oddziałów Stowarzyszenia.
Później licząca 25 osób grupa pod opieką kol. Stanisławy Dąbrowskiej i kol. Piotra Ogiegło pojechała zwiedzać Firmę Chemiczną Dwory SA. Grupa obejrzała wydział polimeryzacji i koagulacji w Zakładzie Kauczuku oraz Instalację Styrenu. Choć profil produkcji Zakładów Azotowych w Puławach jest zupełnie inny, to jednak wiele zagadnień dotyczących systemów sterujących i aparatury kontrolno-pomiarowej pozostaje wspólnych dla całej chemii i głównie o te zagadnienia pytali zwiedzający.

Adam Tarniowy

06.10.2006r.
Praga jest piękna

Przekonać się o tym mogli uczestnicy wycieczki zorganizowanej przez Oddział SITPChem. Oczywiście nie sposób w kilku zdaniach oddać swoistego uroku stolicy Republiki Czeskiej.
Stare Miasto - mnóstwo uliczek i krętych zaułków z niezliczoną ilością sklepików, kafejek, piwiarni; górujące nad miastem Hradczany z monumentalną katedrą św.Wita - budowaną niemal przez 800 lat, czy jeden z najpiękniejszych średniowiecznych mostów - Most Karola - to wszystko tworzy niesamowity klimat, który ściąga miliony turystów z całego świata.
Ciekawym urozmaiceniem wycieczki był rejs statkiem, w czasie którego mogliśmy podziwiać Pragę od strony Wełtawy. Natomiast najbardziej w pamięci uczestników wycieczki zapadł zapewne nocny spektakl tańczących fontann - połączenie światła, wody i dźwięku daje niesamowity efekt, i choćby tylko dla tego spektaklu warto przebyć kilkaset kilometrów.
Wycieczka odbyła się w dniach 29 września - 1 października, uczestniczyło w niej 25 członków i sympatyków naszego Stowarzyszenia.

Adam Tarniowy