Witaj na naszej stronie.    

  Menu główne
· Informacje Ogólne
· Aktualności
· Archiwum
· Władze Oddziału
· Koła
· O nas w "Chemiku"
· Statut Stowarzyszenia
· Deklaracja członkowska
· Galeria FOTO
· Paliwa i Surowce
  Chemiczne w Oświęcimiu

· Pomoc Koleżeńska
· Uprawnienia Energetyczne
· Linki
· Kontakt
   
  Aktualności: Luty 2007
13.02.2007r.
"Paliwa i Surowce Chemiczne w Oświęcimiu" - seminarium 25.01.07

Jako stowarzyszenie naukowo-techniczne skupiające większość kadry technicznej F.Ch.Dwory oraz firm zlokalizowanych na terenie dawnych Zakładów Chemicznych Oświęcim jesteśmy żywotnie zainteresowani perspektywami technologicznego rozwoju naszego regionu. W związku z tym postanowiliśmy zorganizować cykl seminariów naukowo-technicznych dotyczących nowoczesnych technologii pozyskiwania surowców chemicznych, paliw i energii z węgla i surowców odnawialnych.

Podstawowym celem programu jest przedstawienie kompleksowych informacji przydatnych przy podejmowaniu decyzji o wdrażaniu nowoczesnych technologii pozyskiwania surowców chemicznych, paliw i energii na terenie Oświęcimia, ułatwienie nawiązania kontaktów technicznych i pozyskiwania partnerów biznesowych .

Seminarium inauguracyjne odbyło się w dniu 24.11.06 w Klubie Technika NOT (pisaliśmy o tym w grudniowym numerze Chemika).

Kolejne seminarium z planowanego cyklu odbyło się w dniu 25 stycznia, tym razem ze względu na znacznie większą ilość uczestników obrady przenieśliśmy do Oświęcimskiego Centrum Kultury. Obrady otworzył prezes Zarządu Oddziału SITPChem - Adam Tarniowy, natomiast słowo wstępne do zgromadzonych gości wygłosił pan Janusz Marszałek - Prezydent Miasta Oświęcim.

więcej...

Adam Tarniowy, SITPChem
Stanisława Dąbrowska, SITPChem

05.02.2007r.
Wyjazd do Teatru

Zarząd Oddziału SITPChem zaprasza w dniu 16 lutego (piątek) br.do  Teatru Polskiego  w Bielsku-Białej na  sztukę Paula Portnera pt "Szalone nożyczki" w reżyserii Marcina Sławińskiego.Widowisko nie tylko jest świetnie napisane i atrakcyjnie, ale jego niezwykłość polega na czynnym udziale publiczności. To właśnie ona od pewnego momentu decyduje o tym, co dzieje się na scenie, jaki spektakl będzie miał przebieg i jakie będzie jego zakończenie.
Początek spektaklu godz. 19.00, czas trwania ok.2,5 godz.
Wyjazd z Oświęcimia ( z parkingu obok OCK ) o godz. 17.30
powrót ok. godz. 22.00
Ceny :
 - 20 zł członkowie SITPChem,
- 15 zł członkowie SITPChem korzystający z biletów ulgowych ( emeryci, renciści )
- 25 młodzież ucząca się i studiująca
- 35 zł pozostali sympatycy Stowarzyszenia
Koszt obejmuje bilet wstępu ( 26 zł normalny i 17zł ulgowy ) + przejazd.
Informacje i zapisy do dnia 09.02.07 u koleżanek:
kol. Stanisława Dąbrowska -  tel. (033) 847 26-85  
kol. Bożena Cieślińska    -  tel. (033) 847 27-13
 
(Ze względu na ograniczoną ilość miejsc pierwszeństwo mają członkowie SITPChem)

Zarząd SITPChem

05.02.2007r.
Spotkanie noworoczne

W czwartek 18.01.2007 r. w Klubie Technika SITPChem w Oświęcimiu przy ulicy Sobieskiego 10  odbyło się jak co roku spotkanie noworoczne Zarządu Oddziału SITPChem   i Przewodniczących Kół. Na spotkanie zaproszony był jako gość honorowy prezes Dworów Dariusz Krawczyk jednak z powodu służbowych obowiązków nie mógł uczestniczyć w spotkaniu.
Zaproszonych gości przywitał Adam Tarniowy, Prezes Zarządu Oddziału SITPChem Oświęcim. Spotkanie było okazją do podsumowania działalności Stowarzyszenia w roku 2006 jak również przedstawienia planów na rok 2007. Rok 2007 będzie dla naszego Oddziału szczególnym, ponieważ będziemy obchodzić 60 rocznicę powstania Oddziału SITPChem w Oświęcimiu. Zarząd Oddziału przygotowuje się do obchodów tej rocznicy. Chcielibyśmy, aby jak największe grono naszych członków i sympatyków włączyło się w obchody tej rocznicy. Jednym z podjętych przez Zarząd Oddziału działań, jest zebranie i opracowanie materiałów dotyczących naszej 60-letniej działalności.
Część materiałów jest zgromadzona w Klubie Technika, nie mniej jednak wielu z nas posiada w domowych archiwach różne ciekawe zdjęcia, dokumenty, pamiątki dotyczące działalności stowarzyszenia. Dlatego zwracamy się do wszystkich z prośbą o dokonania 'inwentaryzacji' własnych archiwów. W przypadku znalezienia rzeczy Waszym zdaniem ciekawych prosimy o kontakt z Przewodniczącymi Kół lub członkami Zarządu Oddziału, działania te koordynuje kol. Stanisława Dąbrowska tel. 338472685.
Pracami zespołu redagującego historię kieruje kol. Andrzej Cebulski, docelowo zamierzamy efekty tych prac opublikować w formie pamiątkowego wydawnictwa oraz wystawy w Klubie Technika.

Spotkanie noworoczne było ponadto okazją do wręczenia honorowej odznaki SITPChem kol. Grzegorzowi Kruczale z Prozach oraz legitymacji członkowskich niedawno przyjętym w szeregi SITPChem kolegom, a są to  Marcin Chylaszek, Paweł Papuga i Daniel Siwiec z PT.

Stanisława Dąbrowska

05.02.2007r.
"Paliwa i surowce chemiczne w Oświęcimiu" - seminarium 24.11.06

"Paliwa i surowce chemiczne w Oświęcimiu" - to nazwa programu naukowo-technicznego zainicjowanego i realizowanego przez Oświęcimski Oddział Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego.

Jednym z podstawowych celów programu jest przedstawienie kompleksowych informacji dotyczących nowoczesnych technologii pozyskiwania surowców chemicznych, paliw i energii z węgla oraz surowców odnawialnych, ułatwienie nawiązania kontaktów technicznych i pozyskiwania partnerów biznesowych.
Program adresowany jest do przedstawicieli zakładów przemysłowych, lokalnych władz
samorządowych, oraz przedstawicieli firm zainteresowanych podjęciem współpracy i działań inwestycyjnych.

Inauguracja programu było seminarium naukowo-techniczne pt. "Ekologiczne i ekonomiczne  aspekty pozyskiwania surowców chemicznych, paliw i energii z węgla i bio-surowców", które odbyło się w dniu 24.11.06 w Klubie Technika NOT. Obrady otworzył prezes Zarządu Oddziału SITPChem - Adam Tarniowy, natomiast słowo wstępne do zgromadzonych gości wygłosił pan Rafał Darski - prezes Energetyki Dwory - generalnego sponsora seminarium.

więcej...

Stanisława Dąbrowska
Adam Tarniowy