Witaj na naszej stronie.    

  Menu główne
· Informacje Ogólne
· Aktualności
· Archiwum
· Władze Oddziału
· Koła
· O nas w "Chemiku"
· Statut Stowarzyszenia
· Deklaracja członkowska
· Galeria FOTO
· Paliwa i Surowce
  Chemiczne w Oświęcimiu

· Pomoc Koleżeńska
· Uprawnienia Energetyczne
· Linki
· Kontakt
   
  Aktualności: Październik 2007
16.10.2007r.
Informacja nt. udziału SITPChem w pikniku organizacji pozarządowych.

Piknik Organizacji Pozarządowych

W dniu 31 sierpnia 2007 r Oddział nasz wziął udział w II Pikniku Organizacji Pozarządowych, zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu i Urząd Miasta Oświęcim, w godz. 16:00 - 22:00 na terenie przy Oświęcimskim Centrum Kultury w Oświęcimiu.

Głównym celem imprezy było zachęcenie mieszkańców Powiatu Oświęcimskiego do działalności w stowarzyszeniach czy fundacjach.
W Pikniku udział wzięło 40 stowarzyszeń, klubów i fundacji, z których część zaprezentowała się na scenie głównej m.in. w formie tańca, piosenki, kabaretu, pokazu sekcji sportowych. Równolegle na terenie wokół OCK odbywał się wielobój dla dzieci, można było zagrać w boule czy pojeździć quadem lub motocyklem. Wystąpiły również grupy taneczne z Oświęcimia i Niemiec.

Stowarzyszenie Hodowców Gołębi pocztowych wypuściło w niebo stado gołębi.

Można było zapoznać się z różnorodną działalnością organizacji pozarządowych zarówno z terenu Miasta Oświęcim, jak i innych miejscowości Powiatu Oświęcimskiego.

Nasze stoisko prezentowało się nieco skromnie, bo organizowane po raz pierwszy, ale poza prezentacją zdjęciową naszej działalności można było zasięgnąć informacji nt. egzaminów u dyżurującego przez cały czas Przewodniczącego Komisji Kwalifikacyjnej nr 457 kolegi Jana Sochy.

Stanisława Dąbrowska

16.10.2007r.
Wycieczka do Budapesztu 2007

Budapeszt jest również piękny

Przekonać się o tym mogli uczestnicy wycieczki zorganizowanej przez Oddział SITPChem. w dniach 28-30 września br.

Rok temu o tej samej porze podziwialiśmy Pragę, a w tym roku Budapeszt stolicę Węgier. Oczywiście nie sposób w kilku zdaniach opisać uroku położonego po obu stronach Dunaju miasta, niby jednego, a jednak całkiem oddzielnych Budy i Pesztu. Budy zabytkowej położonej na wzgórzach oraz ruchliwego i płaskiego Pesztu.

Niezwykle atrakcyjnym było oglądanie panoramy Budapesztu nocą ze wzgórza Gellerta wznoszącego się 130 metrów nad poziom Dunaju. Znajduje się tam węgierska Statua Wolności i Cytadela z kilkunastometrowymi murami.

Na Górze Zamkowej - Várhegy - znajduje się budapesztańska starówka. W południowej części znajduje się gotycko-renesansowy zamek królewski.
W głębi starówki na placu Św. Trójcy znajduje się kościół Macieja pod wezwaniem NMP Budzińskiej, który w historii pełnił także funkcję meczetu i był wielokrotnie przebudo-wywany
. Na tyłach kościoła Macieja znajduje się Baszta Rybacka (Hálasz Bátsya) pochodząca z początku XX wieku. Kompleks stanowi pięć neoromańskich wieżyczek i duża baszta połączonych galerią. Z Baszty rozpościera się widok na Dunaj i znajdujący się nad nim przepiękny budynek parlamentu w Peszcie.

Ciekawym urozmaiceniem wycieczki była kolacja w czardzie połączona z degustacją wina oraz występami zespołu regionalnego.

W wycieczce uczestniczyło 31 członków i sympatyków naszego Stowarzyszenia.


Stanisława Dąbrowska

16.10.2007r.
Spotkanie Koła Technologów

W ramach obchodów 60- lecia Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego w Oświęcimiu członkowie Koła Technologów spotkali się w dniu 20 września br. przy tradycyjnych o tej porze roku prażonych. Na spotkanie przybyli zarówno pracujący w PT, PD oraz Dekochemie członkowie jak również spora grupa emerytów. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze wspomnień pod parasolami na słonecznym stoku.

Przewodnicząca Koła
Stanisława Dąbrowska


Stanisława Dąbrowska