Witaj na naszej stronie.    

  Menu główne
· Informacje Ogólne
· Aktualności
· Archiwum
· Władze Oddziału
· Koła
· O nas w "Chemiku"
· Statut Stowarzyszenia
· Deklaracja członkowska
· Galeria FOTO
· Paliwa i Surowce
  Chemiczne w Oświęcimiu

· Pomoc Koleżeńska
· Uprawnienia Energetyczne
· Linki
· Kontakt
   
  Aktualności: Styczeń 2008
17.01.2008r.
Noworoczne spotkanie Zarządu Oddziału SITPChem- roz

W poniedziałek 15.01.2008 r. w Klubie Technika SITPChem w Oświęcimiu przy ulicy Sobieskiego 10 odbyło się noworoczne spotkanie Zarządu Oddziału SITPChem, Komisji Rewizyjnej, Sądu Koleżeńskiego i Przewodniczących Kół. Honorowym gościem spotkania był Prezes Synthos Dwory Sp. z o.o. i  Energetyka Dwory Sp. z o.o.  Pan Zbigniew Warmuz.
Zaproszonych gości przywitał Adam Tarniowy-Prezes Zarządu Oddziału SITPChem Oświęcim. Omówił krótko działalność Oddziału w minionym roku, a był to dla nas rok szczególny, ponieważ obchodziliśmy 60 lecie powstania Oddziału SITPChem w Oświęcimu oraz 50 lecie Klubu Technika. Z tej okazji organizowaliśmy wiele imprez okolicznościowych, centralna uroczystość rocznicowa miała miejsce 21 czerwca w Oświęcimskim Centrum Kultury. Opracowaliśmy także historię oddziału, którą udało się nam wydać w postaci CD oraz książki. Po oficjalnym powitaniu i krótkim występie młodych skrzypaczek z oświęcimskiego Liceum im St.Konarskiego głos zabrał Prezes Z. Warmuz. Przedstawił najbliższe palny inwestycyjne Energetyki Dwory oraz Synthos Dwory, omówił sytuację w całej grupie Synthos. W pytaniach kierowanych do Pana Z. Warmuza uczestnicy spotkania wyrażali zainteresowanie sprawami dotyczącymi Spółek, w szczególności planów na rok bieżący oraz długoterminowych, zmian organizacyjnych, sytuacji na giełdzie, integracji z Kralupami i możliwości współpracy ze Stowarzyszeniem. Na zakończenie spotkania prezes Zarządu Oddziału SITPChem przedstawił plan pracy na najbliższy okres. Spotkanie upłynęło w miłej koleżeńskiej atmosferze.


Stanisława Dąbrowska

12.01.2008r.
Uroczystość 50 lecia Klubu Technika

W dniu 12 grudnia br. w siedzibie klubu  przy ul. Sobieskiego 10 odbyło się uroczyste spotkanie z okazji 50 –lecia istnienia Klubu Technika NOT. Na spotkanie przybyli licznie stali bywalcy klubu jak również prezesi SITPChem, członkowie Zarządu Oddziału, Sądu Koleżeńskiego i Komisji Rewizyjnej z poprzednich kadencji oraz obecnej, dyrektorzy Zakładów Chemicznych Oświęcim,  przewodniczący Rady Miasta  i inni. Między innymi Zdzisław Połącarz współtwórca Galerii Pryzmat i jednocześnie malarz i autor wielu wystaw malarstwa, które odbyły się w klubie w minionych latach. Wszyscy odnotowali swoją obecność w pamiątkowej księdze wejść tak jak to bywało za dawnych lat.

Spotkanie poprowadził wieloletni przewodniczący Rady Klubu Wiesław Bartyzel.

Początkowe lata działalności klubu oraz moment samego powstania przybliżył zebranym kol. Zdzisław Burek oraz Jan Kordys zaś obecnie prowadzoną działalność w klubie obecny prezes kol. Adam Tarniowy.

Spotkanie było też okazją do zaprezentowania książki wydanej z okazji przypadającego również w tym roku jubileuszu 60 –lecia powstania Oddziału SITPChem w Oświęcimiu.

Część oficjalną spotkania zakończył toast z życzeniami doczekania uroczystości 100 lecia klubu.

Ugościła nas wszystkich kierownik klubu – Pani Lucyna Sieniawska prezes Firmy Błyspor, która to firma obecnie zajmuje się administrowaniem klubu.

Stanisława Dąbrowska