Witaj na naszej stronie.    

  Menu główne
· Informacje Ogólne
· Aktualności
· Archiwum
· Władze Oddziału
· Koła
· O nas w "Chemiku"
· Statut Stowarzyszenia
· Deklaracja członkowska
· Galeria FOTO
· Paliwa i Surowce
  Chemiczne w Oświęcimiu

· Pomoc Koleżeńska
· Uprawnienia Energetyczne
· Linki
· Kontakt
   
  Aktualności: Marzec 2008
21.03.2008r.


14.03.2008r.
Wyjazd do teatru

 

W dniu 5 marca 2008 r Zarząd Oddziału zorganizował wyjazd do teatru Starego w Krakowie na sztukę pt. „Sejm kobiet” w reżyserii Mikołaja G.rabowskiego. Reżyser w spektaklu połączył komedię Arystofanesa z fragmentami książki Otto Weiningera, proponując dyskusję, w której spłatają się dwa tematy: polityka i płeć. W spektaklu jest dużo humoru, bo jakże nie śmiać się z mężczyzn przebranych za kobiety.

Przejęcie rządów przez kobiety staje się u Arystofanesa pretekstem do tego, by skompromitować zaprowadzony przez nie ład. Na końcu spektaklu bohaterowie zbierają plon nowego "sprawiedliwego" ładu: mężczyzna, który chce przespać się z młodą dziewczyną, najpierw musi zrobić to ze starą. Trochę scen pokazanych jest na ekranie monitora, część kwestii wypowiadanych przez aktora z widowni, ot takie urozmaicenie.

Obsada spektaklu może bez znanych nazwisk z wyjątkiem roli Praksagory, którą zagrała Dorota Pomykała, ale sztukę oglądało się fajnie i kiedy ukazał się napis koniec nie wszystkim chciało się wychodzić z teatru.

Stanisława Dąbrowska