Witaj na naszej stronie.    

  Menu główne
· Informacje Ogólne
· Aktualności
· Archiwum
· Władze Oddziału
· Koła
· O nas w "Chemiku"
· Statut Stowarzyszenia
· Deklaracja członkowska
· Galeria FOTO
· Paliwa i Surowce
  Chemiczne w Oświęcimiu

· Pomoc Koleżeńska
· Uprawnienia Energetyczne
· Linki
· Kontakt
   
  Aktualności: Czerwiec 2008
12.06.2008r.
Rajd Chemika 2008

W tym roku tradycyjny już rajd z okazji Dnia Chemika był prawdziwie górskim rajdem. Zdobywaliśmy szczyt Pilska znajdujący się na wysokości 1557 m npm.

31 maja w sobotę przy pięknej wręcz upalnej pogodzie ruszyliśmy na szlak. Trasa prowadziła z Przełęczy Glinne  na Pilsko i dalej na Halę Miziową gdzie spotkaliśmy się wszyscy, nawet Ci mniej wytrwali, którzy ominęli Pilsko, w starej bacówce za schroniskiem przy kiełbasce z grila.

Najmłodsi uczestnicy Rajdu oraz weterani rajdowi otrzymali pamiątkowe certyfikaty zdobycia Pilska.

Niespodziewanie nasze plany pokrzyżowała burza, która zmusiła nas do trochę dłuższego pobytu na Hali Miziowej i zmiany trasy zejścia. Zeszliśmy najkrótszą trasą do Korbielowa Kamiennej

W rajdzie uczestniczyło 47 osób, najmłodsi uczestnicy Patrycja i Szymek liczyli sobie 5 i 6 lat . Nad prawidłowym przebiegiem rajdu czuwała tym razem kol. Ewa Mituś  oraz jak zawsze prezes Zarządu Oddziału Adam Tarniowy

Stanisława Dąbrowska

07.06.2008r.
Wycieczka w Pieniny Koła Analityków

                W dniu 2008-05-17 odbyła się wycieczka, której program obejmował zwiedzanie Elektrowni Wodnej w Niedzicy oraz Pienińskiego Parku Narodowego poprzez spływ tratwami przełomem Dunajca

Punktualnie o 7.00 rano 48 osobowa grupa pracowników Centralnego Laboratorium Jakości i Środowiska z rodzinami wyjechała autokarem turystycznym z pod Oświęcimskiego Centrum Kultury udając się do Niedzicy. Po projekcji filmu, zwiedziliśmy część Elektrowni Wodnej udostępnionej dla turystów. Potem przejechaliśmy autokarem do przystani flisackiej znajdującej się w miejscowości - Sromowce Wyżne-Kąty gdzie po posileniu się i krótkim odpoczynku popłynęliśmy na drewnianych tratwach przez malowniczy przełom rzeki Dunajec do miasteczka uzdrowiskowego Szczawnica. Długość trasy wynosi 18 km – czas 2godz 15min.

Jest to najlepsza forma zwiedzenia dzikich zakątków Pienińskiego Parku Narodowego, która istnieje nieprzerwanie od ponad 150 lat .

W Szczawnicy na parkingu oczekiwał na nas autokar , którym odjechaliśmy zmęczeni ale zadowoleni w kierunku Oświęcimia .

Wycieczkę przygotował dla pracowników Zarząd Koła Analityków Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego Oddział Oświęcim działającego przy Centralnym Laboratorium Jakości i Środowiska .


 

 

 

Tadeusz Rusin