Witaj na naszej stronie.    

  Menu główne
· Informacje Ogólne
· Aktualności
· Archiwum
· Władze Oddziału
· Koła
· O nas w "Chemiku"
· Statut Stowarzyszenia
· Deklaracja członkowska
· Galeria FOTO
· Paliwa i Surowce
  Chemiczne w Oświęcimiu

· Pomoc Koleżeńska
· Uprawnienia Energetyczne
· Linki
· Kontakt
   
  Aktualności: Październik 2008
16.10.2008r.
Wycieczka do Wrocławia - Koło Analityków w Pionie Zarządzania Systemami

Tym razem postanowiliśmy początek polskiej jesieni przywitać we Wrocławiu.

27.09.2008r grupa składająca się z 49 osób zwiedziła Panoramę Racławicką we Wrocławiu . Panorama Racławicka to pierwsze i jedyne zachowane do dziś polskie dzieło tego rodzaju.To jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie podziwiać można relikt XIX-wiecznej kultury masowej. Wielkie malowidło, o wymiarach 15 x 114 m, która „przenosi” widza w inną rzeczywistość i inny czas.

Ponieważ program wycieczki był  niezwykle bogaty, więc po wspólnym  zwiedzaniu Panoramy Racławickiej przyjęliśmy system indywidualnego rodzinnego zwiedzania, miasta i zabytków,  każda rodzina otrzymała fragment planu miasta wraz oznaczonymi ciekawymi miejscami i zabytkami , wszyscy wyruszyliśmy na stare miasto.

 W programie zwiedzania oprócz pięknej starówki Wrocławia i jej obiektów zabytkowych były jeszcze ogrody: botaniczny, japoński oraz zoologiczny który powstał w 1865 roku.

Późnym popołudniem zmęczeni ale wspaniałych humorach cała grupa szczęśliwie wróciła autokarem do Oświęcimia.

Była to czwarta wycieczka z organizowana przez Zarząd Koła Analityków dla członków SITPChemu i pracowników Centralnego Laboratorium Jakości i Środowiska z rodzinami.

Tadeusz Rusin

08.10.2008r.

S. Dąbrowska