Witaj na naszej stronie.    

  Menu główne
· Informacje Ogólne
· Aktualności
· Archiwum
· Władze Oddziału
· Koła
· O nas w "Chemiku"
· Statut Stowarzyszenia
· Deklaracja członkowska
· Galeria FOTO
· Paliwa i Surowce
  Chemiczne w Oświęcimiu

· Pomoc Koleżeńska
· Uprawnienia Energetyczne
· Linki
· Kontakt
   
  Aktualności: Grudzień 2010
21.12.2010r.
Wesołych Świąt !


Stanisława Dąbrowska

13.12.2010r.
Wycieczka do fabryki Opla w Gliwicach

Dzięki uprzejmości kolegi Stefana Kiełtyki z zaprzyjaźnionego Oddziału SITPChem Gliwice udało nam się zorganizować wyjazd do fabryki Opla w Gliwicach w dniu 9 grudnia br.
W wycieczce technicznej wzięło udział 25 osób,przedstawicieli różnych kół z naszego Oddziału(Technologów,Polimerowego,Energetyków, Elektrociepłowni, Badawczego oraz sympatyków).
Mimo trudnych warunków pogodowych dotarliśmy na czas do bramy fabryki skąd odebrał nas i osobiście oprowadzał po fabryce Dyrektor mgr inż Tadeusz Gębal.
Zakład Opla w Gliwicach,General Motor Manufacturing Poland Sp.z o.o. bo taka jest pełna nazwa fabryki, został wybudowany bardzo szybko, bowiem od chwili symbolicznego wbicia łopaty w październiku 1996 roku do uruchomienia produkcji w sierpniu 1998 roku minęły 22 miesiące. Pierwszym modelem produkowanym przez gliwicką fabrykę był Opel Astra Clasic I.
Obecnie zakład produkuje Astrę III i Astrę IV w różnych odmianach.
Z taśmy schodzi 35 samochodów na godzinę.
Program zwiedzania obejmował :
- obowiązkowy dla wszystkich, krótki film dotyczący bezpieczeństwa na terenie fabryki
- zwiedzanie  całej fabryki, z wyjątkiem lakierowni gdzie ze względu na wymagany technologiczny reżim czystości, wycieczki nie są wpuszczane.

Mieliśmy więc możliwość zobaczyć tłoczenie blach oraz cały ciąg montażu samochodu od spawania blach po końcowy montaż i testowanie gotowych samochodów wykonywanych pod indywidualne zamówienia klientów.

Stanisława Dąbrowska