Witaj na naszej stronie.    

  Menu główne
· Informacje Ogólne
· Aktualności
· Archiwum
· Władze Oddziału
· Koła
· O nas w "Chemiku"
· Statut Stowarzyszenia
· Deklaracja członkowska
· Galeria FOTO
· Paliwa i Surowce
  Chemiczne w Oświęcimiu

· Pomoc Koleżeńska
· Uprawnienia Energetyczne
· Linki
· Kontakt
   
  Aktualności: Styczeń 2011
24.01.2011r.
Noworoczne spotkanie Zarządu Oddziału SITPChem

W czwartek 20.01.2011 r. w Klubie Technika SITPChem w Oświęcimiu przy ulicy Sobieskiego 10 odbyło się noworoczne spotkanie Zarządu Oddziału SITPChem, Komisji Rewizyjnej, Sądu Koleżeńskiego, Prezesów Kół, i przewodniczących komisji działających przy zarządzie oddziału. Honorowym gościem spotkania był Dyrektor Wydziału Energetycznego z Synthos Dwory Sp. z o.o. mgr inż. Antoni Majcherczyk.
Zaproszonych gości przywitał Adam Tarniowy-Prezes Zarządu Oddziału SITPChem Oświęcim. Po krótkim programie artystycznym przygotowanym przez młodzież z Gimnazjum nr 2 w Oświęcimiu, prezes, a jednocześnie członek Zarządu Głównego SITPChem wręczył honorowe odznaczenie kol. Adamowi Klimczokowi oraz legitymacje nowoprzyjętym członkom SITPChem; kol. Beacie Uba, Robertowi Basowi, Jerzemu Kwaitkowskiemu, Markowi Koza i Mirosławowi Korczykowi. Następnie prezes omówił krótko działalność Oddziału w minionym roku, a był to rok szczególny, ponieważ w roku tym odbywał się Walny Zjazd Oddziału oraz Walny Zjazd Stowarzyszenia. Przedstawił nowo wybrane władze oddziału i zarządu głównego jak również poinformował o najbliższych planach działalności. Nastepnie głos zabrał Dyrektor A. Majcherczyk i przedstawił oraz omówił sytuację i problemy z jakimi musi uporać sie w najblizszym czasie Elektorciepłownia w związku z wchodzącymi nowymi dyrektywami unijnymi.

W dalszej części spotkania dyskutowano o planach i zamierzeniach na najbliższy rok. Spotkanie upłynęło w miłej koleżeńskiej atmosferze.

Stanisława Dąbrowska

22.01.2011r.
Wycieczka do Jednostki Wojskowej

W dniu 15 stycznia 2011 roku odbyła się wycieczka do Jednostki Wojskowej "73 dywizjonu rakietowego Obrony Sił Powietrznych"

W wycieczce technicznej wzięło udział 37 osób,przedstawicieli różnych kół z naszego Oddziału oraz sympatyków SITPChem.

Dzięki uprzejmości Dowódcy ppłk. Mieczysława Jeweczko mogliśmy zapoznać się ze specjalistycznym sprzętem będącym na wyposażeniu Wojsk OPL Sił Powietrznych 73 dywizjonu rakietowego Obrony Sił Powietrznych. Mimo trudnych warunków pogodowych, różnymi środkami transportu (bus, samochody osobowe oraz pieszo)dotarliśmy do jednostki mieszczącej się w lesie. Wycieczka cieszyła się dużym zainteresowaniem bowiem nie codziennie można dostać się do jednostki wojskowej.
Mieliśmy możliwość zobaczyć wyrzutnie rakietowe i inny wyposażenie wojskowe.

Na pamiątkę uczestnictwa w spotkaniu pokazowym przedstawiciele ZO otrzymali ozdobne listy od dowódcy ppłk. M. Jeweczko.

Pamiątkowy dyplom: <pobierz>

Stanisława Dąbrowska