Witaj na naszej stronie.    

  Menu główne
· Informacje Ogólne
· Aktualności
· Archiwum
· Władze Oddziału
· Koła
· O nas w "Chemiku"
· Statut Stowarzyszenia
· Deklaracja członkowska
· Galeria FOTO
· Paliwa i Surowce
  Chemiczne w Oświęcimiu

· Pomoc Koleżeńska
· Uprawnienia Energetyczne
· Linki
· Kontakt
   
  Aktualności: Październik 2011
24.10.2011r.
XI Turniej Tenisa Stołowego

W dniu 23 października br. odbył się XI Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Prezesa Zarządu Oddziału Oświęcim Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego (SITPChem). Jedenastą edycją turniej wkracza w nowy, szerszy obszar działania – dzięki udziałowi drużyny z Republiki Czeskiej, turniej zyskał rangę turnieju międzynarodowego. Drużyna w składzie: Josef Holan, Petr Brož i Bogusław Brandys reprezentowała firmę Tamero Invest s.r.o. z Kralup.
W rozgrywkach turniejowych wzięło udział 13 drużyn, w sumie 35 zawodników. Poziom rozgrywek stał jak zawsze na bardzo wysokim poziomie. Tym razem zwycięski puchar zdobyła drużyna CHEMOSERVIS-DWORY SA w składzie: Dominik Tokarz, Krzysztof Korzec, Robert Świrk.
Drugie miejsce zajęła drużyna SITPChem (Kazimierz Drabek, Ryszard Moskała, Adam Tarniowy). Trzecie miejsce zdobyła drużyna Zakładu Energetycznego ZEN Spółka z o.o. (Wiktor Bilik, Zenon Machnik, Marek Kasperek). Najbardziej nielubiane przez sportowców miejsce tuż za podium przypadło drużynie TELSIDD Polsko-Belgijska Spółka z o.o. (Jakub Arbaszewski, Wojciech Bartczak).Kolejne miejsca zdobyły drużyny Tamero Invest s.r.o. – miejsce 5 oraz TAURON Dystrybucja SA Oddział Bielsko-Biała (Zdzisław Kocik, Bogdan Michnowicz) – miejsce 6.
Dodatkową atrakcją rozgrywek był turniej korporacyjny rozegrany pomiędzy drużynami z Grupy Synthos. W tym turnieju bezkonkurencyjna okazała się drużyna Tamero Invest s.r.o.
Drużyny, które zajęły czołowe miejsca w turnieju otrzymały pamiątkowe puchary i medale. Dekoracji dokonali: Adam Tarniowy - Prezes SITPChem Oddział Oświęcim, Ryszard Pikul - Dyrektor Turnieju oraz Ryszard Sarna - Sędzia Główny Zawodów. Wszystkie drużyny uczestniczące w turnieju otrzymały dyplomy, a wszyscy uczestnicy indywidualne pamiątki. Miłym upominkiem z turnieju będą złote breloczki ufundowane przez uczestnika wszystkich dotychczasowych turniejów SITPChem a zarazem triumfatora 1-szej edycji turnieju (w 2005 roku) pana Jana Techmańskiego.

Kolejność drużyn oraz pełna lista uczestników poniżej:Stanisława Dąbrowska

24.10.2011r.
Całkiem udana wycieczka do zamku w Mosznej oraz na Górę Św. Anny

Propozycję zorganizowania wycieczki do zamku w Mosznej rzucił kol. Irek na zerbraniu Zarządu Oddziału 21 września br. i trochę niebradzo wierzyliśmy, że uda się wszystko pozałatwiać i na 15 października zorganizować wyjazd. Udało się i 15 października w sobotę przy całkiem znośniej, jak na ten czas pogodzie wyruszyliśmy autobusem w drogę. Po 3 godzinach byliśmy już w Mosznej i mogliśmy podziwiać bardzo piękny zamek, w którym obecnie mieści się Centrum Leczenia Nerwic, a jednocześnie udostępniony jest do zwiedzania z przewodnikiem. Zwiedziliśmy też park rozciągający się wokół zamku, a niektórzy nawet zdążyli napić się kawy w przepięknej kawirni zamkowej przed wyruszeniem w dalszą część wycieczki na Górę Św. Anny. Tutaj już każdy wg własnych zaintweresowań zwiedzał atrakcje takie jak: bazylika, grota lurdzka, kalwaria, amfiter, pomnik czynu powstańczego, rezerwat geologiczny, które przed przyjazdem na miejsce omówiła kierownik wycieczki kol. Ewa Mituś.
W wycieczce uczestniczyło 38 osób i wszyscy byli zadowoleni.

Stanisława Dąbrowska

14.10.2011r.
KOMUNIKAT

Wycieczka Koła Analityków do jaskiń w Dolinie Kościeliskiej

W sobotę 17.09.20011r ,grupa uczestników rajdu górskiego organizowanego przez Zarząd koła Analityków działającego przy Wydziale Zarządzania Systemami w Firmie Synthos Dwory wyjechała o 6.00 rano autokarem z Oświęcimia (grupa 45 osób) kierując się przez Wadowice, Suchą Beskidzką, Zawoję – najdłuższą wioskę w Polsce, przez Czarny Dunajec, Chochołów do Doliny Kościeliskiej.

Celem rajdu jest zwiedzenie jaskiń znajdujących się w okolicach Doliny Kościeliskiej.

Po przybyciu na miejsce, wyruszyliśmy pod opieką przewodnika Tatrzańskiego Parku Narodowego w kierunku jaskiń. Po zdobyciu jaskiń Mroźnej i Smoczej Jamy w wąwozie Kraków grupa rozdzieliła się , jedna powędrowała w kierunku schronisku na Ornaku , druga natomiast z przewodnikiem powędrowała szlakiem w celu zdobycia jaskini Raptawickiej oraz jaskini Mylnej. Po zdobyciu jaskiń, grupy połączyły się w schronisku , gdzie po krótkim wypoczynku i uzupełnieniu energii w wycieńczonych organizmach wyruszyliśmy razem w kierunku wyjścia z doliny Kościeliskiej gdzie na nas czekał autokar.

Zmęczeni ale w doskonałych humorach wszyscy wróciliśmy wieczorem do Oświęcimia.

 Opracował : Tadeusz Rusin

 Foto : Tadeusz Rusin, Małgorzata Słomka , Bożena Kuczek


 Jaskinia Mroźna - Jaskinię odkryta w 1938 roku. Ma ok. 400 metrów długości i oświetlone korytarze. Jedna z najpiękniejszych jaskiń w Tatrach. Tylko Jaskinia Mroźna jest oświetlona

Smocza Jama- Zakopane, Wąwóz Kraków
Jaskinia jest warta odwiedzenia jako fragment wycieczki przez malowniczą, udostępnioną turystycznie cześć Wąwozu Kraków. Mimo jej niewielkiej długości konieczne jest przy jej pokonywaniu użycie latarki.

 

Jaskinia Raptawicka - Jaskinia to nieduża jaskinia o długości 150 m, którą można zwiedzać samodzielnie. Znajduje się w Dolinie Kościeliskiej. Do wnętrza jaskini wchodzi się po drabinie przez prowadzący w dół otwór o średnicy 3 metrów. Raptawicka składa się z dwóch sal. Jest połączona z jaskinią Mylną.

Jaskinia Mylna - Jaskinia Mylna leży w środkowej części Doliny Kościeliskiej w ścianie Raptawickiej Turni. Jest najciekawszą jaskinią udostępnioną turystom w Polskich Tatrach.

 

 


Stanisława Dąbrowska

02.10.2011r.
KOMUNIKAT


Stanisława Dąbrowska