Witaj na naszej stronie.    

  Menu główne
· Informacje Ogólne
· Aktualności
· Archiwum
· Władze Oddziału
· Koła
· O nas w "Chemiku"
· Statut Stowarzyszenia
· Deklaracja członkowska
· Galeria FOTO
· Paliwa i Surowce
  Chemiczne w Oświęcimiu

· Pomoc Koleżeńska
· Uprawnienia Energetyczne
· Linki
· Kontakt
   
  Aktualności: Czerwiec 2012
15.06.2012r.
Słoneczne dni w Wiedniu!

Udała się nam pogoda na wycieczkę do Wiednia. Wiedeń może i przy gorszej pogodzie byłby też piękny, ale przy ładnej zwiedzanie szło nam wyjątkowo dobrze.Wycieczkę zorganizował  nasz Oddział SITPChem w dniach 18-20 maja br. W wycieczce uczestniczyło 44 członków i sympatyków SITPChem.Wycieczkę pilotowała Pani Anna     z biura podróży "Janina", zaś samo miasto  pokazywała nam lokalna przewodnik z Wiednia. Jest co zwiedzać w tym mieście i naprawdę musieliśmy się mocno uwijać, żeby zrealizować cały program. Ze Wzgórza Kahlenberg mogliśmy zobaczyć całą panoramę Wiednia, w wesołym miasteczku na Praterze zakosztować podniebnych atrakcji, w Skarbcu oglądnąć zabytki sztuki świeckiej i sakralnej oraz podziwiać sale carskie w letnim zamku w Schonbrunn.

Niebanalnym akcentem wycieczki był też koncert muzyki J.Straussa i W.A. Mozart w wykonaniu „ Wiener Hofburg-Orchester” w  Sali Redutowej Hofburgu .

Stanisława Dąbrowska

15.06.2012r.
X Jubileuszowy Rajd Chemika Skrzyczne 2012

W tym roku tradycyjny już rajd z okazji Dnia Chemika odbył się 3 czerwca na Skrzyczne. Był  to jubileuszowy,  bo już dziesiąty, rajd organizowany przez nasze Stowarzyszenie.
W sobotę rano wyruszyliśmy szlakiem czerwonym z Przełęczy Salmopolskiej na Malinowską Skałę, a następnie zielonym dalej na Skrzyczne. Wyjście zajęło nam ok. 3 godzin, niektórym nieco dłużej, ale zważywszy na to, że najmłodsza uczestniczka  rajdu Ewa Podsiadło ma  zaledwie  3 latka to całkiem nieźle. Naszym przewodnikiem tym razem był Pan Mirosław Mikołajewicz. Po dotarciu na Skrzyczne, na polanie obok schroniska rozpaliliśmy ognisko i upiekli sobie kiełbaski. Pogoda nam dopisała, humory też wszystko  przebiegło pomyślnie. W rajdzie uczestniczyło 45 osób.

Wszyscy uczestnicy Rajdu otrzymali pamiątkowe znaczki rajdowe, a najmłodsi uczestnicy rajdu otrzymali honorowe dyplomy wręczane przez prezesa naszego Oddziału SITPChem kol. Adama Tarniowego.

Stanisława Dąbrowska