Witaj na naszej stronie.    

  Menu główne
· Informacje Ogólne
· Aktualności
· Archiwum
· Władze Oddziału
· Koła
· O nas w "Chemiku"
· Statut Stowarzyszenia
· Deklaracja członkowska
· Galeria FOTO
· Paliwa i Surowce
  Chemiczne w Oświęcimiu

· Pomoc Koleżeńska
· Uprawnienia Energetyczne
· Linki
· Kontakt
   
  Aktualności: Maj 2013
26.05.2013r.
XIV Turniej Tenisa Stołowego drużyn amatorskich o Puchar Prezesa oświęcimskiego Oddziału SITPChem

Niedziela, rześki majowy poranek, w hali sportowej MG nr 2 Oświęcimiu pomimo że dziś nie ma zajęć lekcyjnych, grupka organizatorów sprawnie rozstawia stoły i przygotowuje arenę zawodów. Początek zmagań z celuloidową piłeczką już o 10-tej.

Zjawiają się pierwsi uczestnicy i z każdą chwilą ich przybywa. Serdeczne witają się „weterani” turnieju, a organizatorzy z uśmiechem zapraszają wszystkich; zawodników jak i kibiców. Atmosfera raczej świąteczna, albo piknikowa, chociaż nie brakuje ostatnich rad i taktycznych narad we wszystkich drużynach. Tuż przed godziną 10-tą Dyrektor Zawodów oraz Sędzia Główny Turnieju oficjalnie witają wszystkich uczestników (13 drużyn) oraz kibiców. Wśród przybyłych na turniej są dwie drużyny z Czech, więc śmiało można mówić o Turnieju o Międzynarodowym charakterze. Po losowaniu, rozpoczyna się prawdziwa walka o punkty i miejsce w grupach, kwalifikujących zespoły do turnieju A i B. Zawody nabierają rozpędu, co jakiś czas rozbrzmiewają oklaski za bardzo dobre zagrania , jak i za ambitną grę. Coraz głośniejsze zachęty do jeszcze lepszej gry.

Dla podtrzymania właściwego poziomu energii u zawodników do dalszych zmagań, organizatorzy zapraszają na mały poczęstunek. Jest to niezbędne bo minęło już południe a turniej wkracza w fazę, gdzie decydować będą się losy zwycięzców ale też tych, którzy po dobrej zabawie będą mogli zweryfikować swoje umiejętności i wyciągnąć wnioski do przygotowań do następnego turnieju, który już na jesieni tego roku. Do zobaczenia!

Turniej dobiegł końca, pora więc na ogłoszenie wyników, wręczenie pucharów, medali i dyplomów oraz niespodzianki od organizatora – czapeczka z logo SITPChem – na pamiątkę. Przy oklaskach publiczności nagrody wręczają:

Prezes Oddziału SITPChem w Oświęcimiu, kol. Adam Tarniowy,

Sędzia Główny Zawodów, kol. Ryszard Sarna,

Dyrektor Zawodów, kol. Ryszard Pikul.

W XIV Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Prezesa Oddziału Oświęcim SITPChem zwyciężyli zawodnicy drużyny „EURODOM sp. z o.o.” w składzie: Jan Techmański, Marcin Anderko, Ryszard Sarna.

Drugie miejsce przypadło gościom z Czech, drużynie „TAMERO INVEST s.r.o.” w składzie: Josef Holan, Jiří Nedoma.

Trzecie miejsce wywalczyła drużyna „SYNTHOS KRALUPY a.s.” w składzie: Pavel Káš,  Jiří Polák, Ondřej Točik.

Kolejne miejsca zajęły drużyny: „TAURON Dystrybucja SA Oddział w Bielsku-Białej_01”; „SITPChem Oddział Oświęcim”; „TAURON Dystrybucja SA Oddział w Bielsku-Białej_02”; „Synthos Dwory 7 Sp. z o.o. S.K.A. - Zakładowa Służba Ratownicza”; „TAURON Dystrybucja SA Oddział w Bielsku-Białej_03”.

Turniej „B” zakończył się zwycięstwem drużyny „P.P.H.U. Algum Serwis ogumienia s.c.” w składzie: Leszek Kucz, Jan Szabla, Michał Szabla.

Drugie miejsce wywalczyła drużyna „Synthos Dwory 7 Sp. z o.o. S.K.A. - Wydział Energetyczny” w składzie: Andrzej Haliński, Marek Mania. Trzecie miejsce przypadło natomiast drużynie „CHEMOSERVIS-DWORY SA” w składzie: Dominik Tokarz, Dominik Nowak, Sławomir Bućko.

Kolejne miejsca zajęły drużyny: „Synthos Dwory 7 Sp. z o.o. S.K.A. - Dyspozycja Mocy” oraz „ETAK Sp. z o.o.”.

 

Informację przygotował zmęczony ale zadowolony MM.

Oświęcim, dn. 12 maja 2013 roku


Stanisława Dąbrowska

16.05.2013r.
KOMUNIKAT

Stanisława Dąbrowska