Witaj na naszej stronie.    

  Menu główne
· Informacje Ogólne
· Aktualności
· Archiwum
· Władze Oddziału
· Koła
· O nas w "Chemiku"
· Statut Stowarzyszenia
· Deklaracja członkowska
· Galeria FOTO
· Paliwa i Surowce
  Chemiczne w Oświęcimiu

· Pomoc Koleżeńska
· Uprawnienia Energetyczne
· Linki
· Kontakt
   
  Aktualności: Czerwiec 2013
17.06.2013r.
Dzień Chemika na sportowo

W tym roku postanowiliśmy obchodzić  Dzień Chemika na sportowo. Najpierw w dniu 1 czerwca zorganizowaliśmy  Rajd Chemika, a następnie 8  czerwca współorganizowaliśmy Piknik Chemiczny.

 XI Rajd Chemika  - w tym roku tradycyjny już rajd z okazji Dnia Chemika odbył się 1 czerwca na Halę Krupową.  W sobotę rano wyruszyliśmy szlakiem niebieskim z Przełęczy Zubrzyckiej przez Czyrniec na Policę ,  a następnie czerwonym na Halę Krupową. Wyjście zajęło nam ok. 3 godzin, niestety tym razem pogoda nam nie dopisała i ładne widoki musieliśmy sobie tylko wyobrażać . Najmłodszaymi uczestnika  rajdu byli Bartuś Jachna i Tymoteusz Sanak. Naszym przewodnikiem jak zwykle była      kol. Ewa Mituś. Po dotarciu na miejsce na ognisku  upiekliśmy sobie kiełbaski. Wszystko  przebiegło pomyślnie i w miłej atmosferze. W rajdzie uczestniczyło 46 osób.
Wszyscy uczestnicy Rajdu otrzymali pamiątkowe znaczki rajdowe, a najmłodsi uczestnicy rajdu otrzymali honorowe dyplomy wręczane przez prezesa naszego Oddziału SITPChem kol. Adama Tarniowego oraz zostali poczęstowani cukierkami jako, że był to jednocześnie Dzień Dziecka.

Piknik Chemiczny – wspólna inicjatywa oświęcimskiego oddziału SITPChem oraz Powiatowego Zespołu nr 2 Szkół Ogólnokształcących, Mistrzostwa Sportowego i Technicznych (PZ nr2SOMSiT) był okazją do świętowania Dnia Chemika oraz 65 rocznicy powstania Technikum Chemicznego. Inicjatywę wsparły firmy Synthos S.A. oraz Chemoservis Dwory S.A.

Piknik odbył się na terenach sportowych PZnr2SOMSiT w dniu 8 czerwca br.Motywem przewodnim Pikniku było współzawodnictwo sportowe. W turnieju piłki nożnej, siatkówki oraz tenisa stołowego uczestniczyły drużyny PZnr2SOMSiT, SITPChem, Synthosa oraz Chemoservisu. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe koszulki – każda drużyna winnym kolorze, tak aby w ferworze walki  można było rozpoznać ‘swojego’.

Oczywiście oprócz zawodów sportowych, uczestnicy Pikniku mieli możliwość wysłuchania koncertów zespołów młodzieżowych oraz (w szczególności  najmłodsi uczestnicy) skorzystania z dmuchanego placu zabaw. Dodatkową atrakcja był pokaz umiejętności ratowniczych straży pożarnej oraz pokazy samoobrony w wykonaniu uczniów szkoły. Nad zdrowiem uczestników czuwały studentki PWSZ – z kierunku Pielęgniarstwo.

Zwycięzcą turnieju piłki nożnej była drużyna SYNTHOS, turnieju  siatkówki –drużyna SITPChem, turnieju tenisa stołowego również drużyna SITPChem. Zawody toczyły się w przyjaznej, piknikowej atmosferze, choć oczywiście wszyscy zawodnicy  z ogromnym zaangażowaniem i poświęceniem walczyli o zwycięstwo.W imprezie wzięli udział członkowie naszego Stowarzyszenia,  absolwenci, pracownicy i uczniowie PZ nr 2 SOMSiT, pracownicy Chemoservisu i Synthosa  - oczywiście z rodzinami w sumie ponad 300 osób co świadczy o skali przedsięwzięcia.

Nad wszystkim czuwał Gospodarz obiektu Dyrektor Powiatowego Zespołu nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych - Jacek Stoch, któremu w tym miejscu składamy serdeczne podziękowania.


Stanisława Dąbrowska, Adam Tarniowy

07.06.2013r.
KOMUNIKAT

Stanisława Dąbrowska

05.06.2013r.
Zwiedzanie Berlina i Poczdamu

Wycieczkę do Berlina i Poczdamu zorganizował nasz Oddział SITPChem przy współpracy z biurem podróży "Janina" w dniach 17-19 maja br. W wycieczce uczestniczyło 48 członków i sympatyków SITPChem. Niestety pogoda przy zwiedzaniu Berlina nam nie dopisała, ale za to w Poczdamie było już cudownie ciepło i słonecznie. Mimo niesprzyjającej pogody udało nam się naprawdę wiele zwiedzić w Berlinie, a pani Sławka i miejscowy przewodnik pan Adam robili wszystko aby jak najwięcej nam pokazać tego rozkopanego i przebudowującego się miasta . Wjechaliśmy na taras widokowy ( 203,8 m ) Wieży Telewizyjnej o całkowitej wysokości 368 m, na kopułę Reischtagu, zwiedziliśmy starą katedrę z grobowcami Hohenzolernów, Muzeum Pergamonu, letnią rezydencjię Fryderyka Wilhelma II - Charlottenburg i wiele innych atrakcji Berlina. Zobaczyliśmy Bramę Branderburską, resztki Muru Berlińskiego,Pomnik Holocaustu, nowoczesny dworzec kolejowy itp.

Zwiedzanie Poczdamu miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, starówki oraz rokokowego kompleksu pałacowo –ogrodowego Sanssouci i spacer po ogrodach to była już zupełnie inna bajka.

Mam nadzieję, że za rok znów uda nam się zorganizować kolejną wycieczkę i znów coś ciekawego zwiedzić.Stanisława Dąbrowska

04.06.2013r.
Wycieczka Koła Analityków do Warszawy

W dniu 04.05.2013r odbyła się wycieczka do Warszawy zorganizowana przez Zarząd Koła Analityków przy współpracy Związków Zawodowych w Firmie Synthos Dwory 7.

W wycieczce uczestniczyło 51 osób .

Celem wyjazdu było zwiedzenie Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Techniki „Kopernik” oraz objazd autokarem z przewodnikiem trasą wycieczkową po Warszawie.

 Mimo zmęczenia uczestników wyjazd był bardzo udany.
Tadeusz Rusin