Witaj na naszej stronie.    

  Menu główne
· Informacje Ogólne
· Aktualności
· Archiwum
· Władze Oddziału
· Koła
· O nas w "Chemiku"
· Statut Stowarzyszenia
· Deklaracja członkowska
· Galeria FOTO
· Paliwa i Surowce
  Chemiczne w Oświęcimiu

· Pomoc Koleżeńska
· Uprawnienia Energetyczne
· Linki
· Kontakt
   
  Aktualności: Styczeń 2014
21.01.2014r.
KOMUNIKAT

Nowy Inżynierski kierunek studiów w Oświęcimiu

W dniu 19 grudnia 2013r. w Auli Collegium subHorologio (dla nieznających łaciny Kolegium pod Zegarem) Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Rotmistrza Pileckiego w Oświęcimiu odbyło się seminarium naukowo-techniczne inaugurujące otwarcie w Uczelni nowego, pierwszego kierunku inżynierskiego – „Zarządzanie i inżynieria produkcji”. Gospodarzem Seminarium był JM Rektor prof. zw. dr hab. Witold Stankowski. Współorganizatorem seminarium był Zarząd Oddziału SITPChem w Oświęcimiu.

Informacje o nowym kierunku kształcenia przedstawiła pomysłodawczyni kierunku - dr Joanna Stuglik.

Uruchomienie nowego, inżynierskiego kierunku studiów w Oświęcimiu jest jednym z widocznych i wymiernych efektów współpracy pomiędzy Stowarzyszeniem a Uczelnią i lokalną społecznością. Dla przypomnienia współpraca ta oficjalnie została zapoczątkowana w lutym 2013 roku podpisaniem porozumienia o współpracy w ramach Centrum Rozwoju Zarządzania i Inżynierii Produkcji Chemicznej pomiędzy Państwową Wyższą Szkołą w Oświęcimiu a Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego -  ze strony SITPChem porozumienie podpisał Prezes Zarządu Głównego SITPChem  prof. dr hab. inż. Jacek Kijeński, ze strony PWSZ porozumienie sygnował JM Rektor prof. dr hab. Witold Stankowski.

Nowy kierunek będzie kształcił kadrę inżynierską, przygotowaną do pracy zawodowej w zakładach przemysłowych w szczególności tych które funkcjonują na terenie Oświęcimia i okolic. O zainteresowaniu absolwentami tego kierunku mogą świadczyć liczne umowy o współpracy podpisane m.in. przez Chemoservis S.A., Aprochem, Profarb Grupa Chemiczna, OMAG.

Stowarzyszenie ze swej strony zapewni również wsparcie merytoryczne dla zajęć związanych z inżynierią chemiczną.

Nabór na studia rozpoczyna się już w styczniu 2014 (plakat informujący o nowym kierunku w załączeniu i o naborze)

Osoby zainteresowane podjęciem studiów w trybie stacjonarnym lub zaocznym mogą uzyskać dodatkowe informacje na stronie PWSZ Oświęcim (www.pwsz-oswiecim.edu.pl)

Część naukową seminarium stanowił wykład „RFID Radio-Frequency Identification w zarządzaniu produkcją - technologia jutra dostępna już dziś!” wygłoszony przez Janusza Targosza, Przewodniczącego Polskiej Rady Systemu GS1, Prezesa Zarządu firmy Jantar sp. z o.o.; (lidera RFID w Polsce).

Seminarium towarzyszyła okolicznościowa wystawa przygotowana przez Uczelnianą Bibliotekę.


Adam Tarniowy