Witaj na naszej stronie.    

  Menu główne
· Informacje Ogólne
· Aktualności
· Archiwum
· Władze Oddziału
· Koła
· O nas w "Chemiku"
· Statut Stowarzyszenia
· Deklaracja członkowska
· Galeria FOTO
· Paliwa i Surowce
  Chemiczne w Oświęcimiu

· Pomoc Koleżeńska
· Uprawnienia Energetyczne
· Linki
· Kontakt
   
  Aktualności: Czerwiec 2017
22.06.2017r.
Jubileusz 70-lecia SITPChem w Oświęcimiu - uroczystości główne

Główne uroczystości poświęcone Jubileuszowi 70-lecia Oddziału SITPChem w Oświęcimiu odbyły się w dniu 2 czerwca 2017 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury.

Na początek gościom przedstawiony został pokaz multimedialny wybranych zdjęć z naszej 70-letniej historii. Później po oficjalnym powitaniu przybyłych gości prezes Oddziału Adam Tarniowy przedstawił referat okolicznościowy, w którym przedstawił wybrane wątki z działalności Oddziału w ciągu 70 lat skupiając się głównie na ostatnim 10- leciu.

Po prezentacji głos zabrali przybyli goście, przewodniczący Oddziału SITPChem w Puławach Jerzy Marcinko, sekrtarz Generalny SITPChem Jerzy Kropiwnicki, prezes Rady Beskidzkiej Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT - w Bielsku Białej – Edward Then, oraz Prezes Oddziału SEP w Bielsku –Białej - Krzysztof Sitkiewicz, koledzy z Oddzialu SITPChem z Cieszyna Józef Kozieł i Stanisław Gruszka, a także wice- prezydent Oświęcimia Andrzej Bojarski i Dyrektor PZ nr 2 SOMSiT Jacek Stoch.

Jubileusz był również okazją do wręczenia odznaczeń członkom naszego Oddziału

Honorowe Odznaki SITPChem otrzymali:

kol. Artur Samoszyn, kol. Bożena Greczner, kol. Marta Makuch, kol. Katarzyna Palus.

Srebrną Odznakę Naczelnej Organizacji Technicznej otrzymała kol. Danuta Sawkiewicz Złotą Odznakę NOT – kol. Antoni Majcherczyk, a diamentową kol. Mieczysław Ficek i kol. Wanda Sporysz.

Odznakę Zasłużony Senior NOT otrzymał kol. Wiesław Bartyzel.

Z okazji jubileuszu otrzymaliśmy wiele listów gratulacyjnych i życzeń od firm i osób zaprzyjaźnionych, współpracujących z naszym Oddziałem, a które nie mogły przybyć na naszą uroczystość.

Naszą uroczystość uświetnił występ Kwintetu Śląskich Kameralistów.

Uroczystość zakończyliśmy tradycyjnie spotkaniem przy kawie i lampce szampana w Sali Kolumnowej OCK.

W uroczystościach wzięło udział około 80 osób.

Z okazji jubileuszu dla wszystkich naszych członków przygotowaliśmy upominek jubileuszowy; koszulka + zestaw ołówek i długopis + torebka z okolicznościowymi nadrukami. Upominki rozprowadzają prezesi kół.


Stanisława Dąbrowska

22.06.2017r.
XV Rajd Chemika 2017
Jałowiec

XV rajd z okazji Dnia Chemika odbył się w tym roku 3 czerwca na Jałowiec. Rajd jubileuszowy bo 15 i w roku jubileuszu 70 –lecia Oddziału SITPChem Oświęcim.

W sobotę rano przy pięknej pogodzie ruszyliśmy szlakiem żółtym ze Stryszawy Roztoki, a dalej niebieskim na Jałowiec. Tam zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie i ruszyliśmy dalej do schroniska Opaczne gdzie zatrzymaliśmy się na trochę dłużej. Było ognisko i kiełbaski pamiątkowe dyplomy dla najmłodszych uczestników, a było ich sporo najmłodsi to Daniel Roszak, Tymoteusz Rusin, Tymoteusz Sanak. Następnie wyruszyliśmy w drogę powrtoną na dół do Stryszawy Matusy. Pogoda nam dopisała i był to pod tym względem jeden z ładniejszych rajdów.

Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali pamiątkowe znaczki rajdowe oraz zostali poczęstowani przez prezesa naszego Oddziału SITPChem kol. Adama Tarniowego cukierkami.

W rajdzie uczestniczyło 47 osób. Nad prawidłowym przebiegiem rajdu czuwała kierownik rajdu kol. Ewa Mituś i wspomagał ją kol. Czesław Dąbrowski.


Stanisława Dąbrowska