Witaj na naszej stronie.    

  Menu główne
· Informacje Ogólne
· Aktualności
· Archiwum
· Władze Oddziału
· Koła
· O nas w "Chemiku"
· Statut Stowarzyszenia
· Deklaracja członkowska
· Galeria FOTO
· Paliwa i Surowce
  Chemiczne w Oświęcimiu

· Pomoc Koleżeńska
· Uprawnienia Energetyczne
· Linki
· Kontakt
   
  Aktualności: Luty 2018
28.02.2018r.
Udany kulig

Wyjazd do Niedzicy w dniach 10-11. 02. 2018 r był naprawdę udany. Pogoda dopisała i jak przystało na zimę był śnieg i lekki mróz. Najpierw zwiedziliśmy zaporę wodną i elektrownię wodną, następnie zamek w Niedzicy. Zdążyliśmy jeszcze oglądnąć końcówkę emocjonujących skoków na normalnej skoczni w Piongczong po czym wybraliśmy się na kulig na polanę w Łapszach Górnych. Tam już czekało na nas rozpalone ognisko, na którym upiekliśmy sobie kiełbaski, rozgrzali się nieco grzanym winem, trochę pośpiewaliśmy i wyruszyli z pochodniami w drogę powrotną do hotelu Pieniny. Jako, że były to ostatki wieczór w hotelu upłynął nam przy tańcach i muzyce. Na drugi dzień rano po śniadaniu pojechaliśmy autokarem na Słowację do Bachledowej Doliny w Ździarze skąd udaliśmy się (w większości już pieszo) na nowo-otwartą ścieżkę w koronach drzew.
Trzeba przyznać, że jest to duża atrakcja spacerować po drewnianej konstrukcji położonej na wysokości 18-24 m ponad wierzchołkami przepięknie ośnieżonych świerków. Do tego drewniana wieża widokowa 32 m wysoka z siatką z powrozów na szczycie, na którą można wejść. Może do pełni szczęścia zabrakło trochę widoków bo niestety była mgła. Trzeba będzie tam powrócić przy lepszej widoczności.
W wycieczce wzięło udział 41 osób i wszyscy byli zadowoleni.

Stanisława Dąbrowska

15.02.2018r.
Noworoczne spotkanie Zarządu Oddziału SITPChem

W dniu 30.01.2018r. odbyło się tradycyjne noworoczne spotkanie Zarządu Oddziału SITPChem, Komisji Rewizyjnej, Sądu Koleżeńskiego, Prezesów Kół, i przewodniczących komisji działających przy Zarządzie Oddziału. Spotkanie odbyło się w Hotelu Olimpijskim ponieważ Oddział nasz nie posiada już Klubu Technika.

Na wstępie Adam Tarniowy-Prezes Zarządu Oddziału SITPChem Oświęcim przywitał wszystkich zebranych i złożył serdeczne życzenia noworoczne.

Dalej prezes omówił działalność Oddziału w minionym roku przedstawiając po kolei wydarzenia i imprezy zorganizowane przez Zarząd Oddziału samodzielnie lub we współpracy z innymi podmiotami.

Nastepnie prezes przedstawił plan działania na bieżący rok szczególnie na pierwsze półrocze tj. do czasu Walnego Zjazdu Oddziału. Omówiono sprawy zwiazane z przygotowaniami Walnego Zjazdu Oddziału.

Spotkanie upłynęło w miłej koleżeńskiej atmosferze.

Stanisława Dąbrowska