Witaj na naszej stronie.    

  Menu główne
· Informacje Ogólne
· Aktualności
· Archiwum
· Władze Oddziału
· Koła
· O nas w "Chemiku"
· Statut Stowarzyszenia
· Deklaracja członkowska
· Galeria FOTO
· Paliwa i Surowce
  Chemiczne w Oświęcimiu

· Pomoc Koleżeńska
· Uprawnienia Energetyczne
· Linki
· Kontakt
   
  Aktualności: Listopad 2018
20.11.2018r.
KOMUNIKAT


Stanisława Dąbrowska

06.11.2018r.
Udana wycieczka

Wyjazd w dniu 06 października br do Jaskini Raj i Chęcin możemy zaliczyć do udanych. Pogoda dopisała. Już podczas zatrzymanie się na kawę mieliśmy pierwszą atrakcję i zobaczyliśmy wieziony na rynku w Chęcinach posąg króla Władysława Łokieta. Oficjalna prezentacja pomnika miała miejsce na drugi dzień i połączona była z otwarciem szlaku "Śladami króla Łokieta".
Z wielką przyjemnością i zaciekawieniem zwiedziliśmy niesamowitą jaskinię Raj, z przepięknymi i licznymi naciekami układającymi się w różne figury. Zwiedzanie odbywało się z przewodnikiem w grupach po 10 osób.
Potem przejechaliśmy do ruin zamku w Chęcicnach. Przy tej przepięknej jesiennej pogodzie samo dojście na wzgórze do ruin zamku już było atrakcyjne. Oprócz zwiedzania ruin zamkowych z przewodnikiem mogliśmy jeszcze zobaczyć pokaz tańców, wystrzał z armaty, a także każdy mógł sobie zrobić zdjęcie na koniu czy też popróbować strzelania z łuku.
W wycieczce wzięło udział 34 osób i wszyscy byli zadowoleni.
Stanisława Dąbrowska

04.11.2018r.
Zwiedzanie Synthos AGRO

W dniu 10 października br.grupa dwudziestu naszych członków SITPChem, obecnych i byłych pracowników Synthos, ale nie tylko, zwiedzała Synthos AGRO. Synthos AGRO jest częścią Grupy Kapitałowej Synthos Group. Spółka odpowiada kompleksowo za produkcję środków ochrony roślin, nawozów i innych agrochemikaliów dla branży sadowniczej, rolniczej i warzywniczej. W swoim portfolio posiada również biocydy dla domu i ogrodu. Oferta spółki rozbudowana jest także o usługi formulacji środków ochrony roślin dla indywidualnych odbiorców z Polski i rynków zagranicznych.

Z wielką przyjemnością i zaciekawieniem zwiedziliśmy nowowybudowane laboratoria i instalacje produkcyjne tej spółki, po których oprowadzały nas nasze koleżanki ze stowarzyszenia: MałgorzataSkipko-Mania i Marta Makuch oraz panowie Zbigniew Zieliński i Miłosz Olszewik.

Stanisława Dąbrowska

03.11.2018r.
KOMUNIKAT

Stanisława Dąbrowska