Witaj na naszej stronie.    

  Menu główne
· Informacje Ogólne
· Aktualności
· Archiwum
· Władze Oddziału
· Koła
· O nas w "Chemiku"
· Statut Stowarzyszenia
· Deklaracja członkowska
· Galeria FOTO
· Paliwa i Surowce
  Chemiczne w Oświęcimiu

· Pomoc Koleżeńska
· Uprawnienia Energetyczne
· Linki
· Kontakt
   
  Aktualności: Czerwiec 2019
01.06.2019r.
Deszczowa wycieczka do Karlovych Varów

W tym roku wyruszyliśmy na wycieczkę do Karloych Varów przez Niemcy. Wycieczkę zorganizowaliśmy z biurem podróży Turysta z Wadowic. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od zwiedzenia Freibergu zwanego „ Srebrnym Miastem” i znajdującej się w zamku wystawy ponad 3 500 minerałów i kamieni szlachetnych. Dzięki pomocy w tłumaczeniu naszego prezesa Adama Tarniowego mogliśmy zgłębić tajniki powstawania tych niezwykłych kryształów pochodzących z prawie całego świata, a zbieranych przez okres około 50 lat przez kolekcjonerkę i miłośniczkę minerałów, mecenasa sztuki Panią dr E. Pohl-Ströher. Efektowna ekspozycja umożliwia zapoznanie się z pięknem świata kryształów i minerałów, zróżnicowaniem ich barw, rozmiarów i kształtów. Naprawdę było co oglądać.

Drugi dzień to zwiedzanie uzdrowiska Karlowych Varów. Niestety pogoda trochę nam to utrudniała ale i tak udało nam się dotrzeć do wieży widokowej Diana i spojrzeć na to urokliwe miasteczko położone wśród pagórków z góry.

Zwiedzanie Muzeum Bechera i degustacja słynnej Becherovki też zrobiło na nas dobre wrażenie.

Na zakończenie dnia jeszcze zwiedziliśmy miasteczko Loket i znajdujący sie tam średnio-wieczny zamek królewski.

Trzeci dzień to zwiedzanie uzdrowiska Mariańskie Łaźnie (Marienbad), zatopione wśród zalesionych wzgórz niewielkie miasteczko, zrobiło zawrotną karierę w XIX wieku, przyciągając jak magnes największe osobistości: Kafkę, Freuda, Straussa, Goethego, Edisona czy Wagnera. Spędzał tam też lato w 1836 roku Fryderyk Chopin, o czym mogliśmy się przekonać stojąc pod pomnikiem upamiętniającym to wydarzenie.

Na zakończenie jeszcze było zwiedzanie browaru z degustacją piwa w Chodovarze.

Wycieczka odbyła się w dniach 10- 12 maja 2019 r i uczestniczyło w niej 40 osób.


Stanisława Dąbrowska